جمعه 28 مرداد 1401

بازار مسکن

بازار مسکن

خبرگزاری تسنیم

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ اعلام کرد با انتخاب هیئت رئیسه جدید فدراسیون فوتبال طرحی برای کاهش تیم‌های لیگ برتری مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

برخی موجران به این نتیجه رسیدند که ملک خود را اجاره ندهند و توجیه آن ها این است که یکی دو میلیارد تومان ارزش ملک آنها است و اگر این سرمایه خود را در بانک سرمایه گذاری کنند بسیار بیش از نرخ اجاره‌بها سوددهی دارند

وب‌گاه عصر ایران

خانه‌اولی‌ها در اغلب کشورها در گروه اول مشمول «بیشترین حمایت اعتباری» قرار دارند، اما در بازار مسکن ایران، این گروه به جای پشتیبانی موثر بانکی، مشمول «هزینه سربار وام مسکن» شده است.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

قیمت آپارتمان در نقاط مختلف تهران در جدول زیر آمده است.

وب‌گاه عرشه آنلاین

به نظر می‌رسد که مصوبه حق مسکن 650 هزار تومانی شورای‌عالی کار احیا شده و باید به وزارت کار ارسال تا جهت اجرا ابلاغ شود.

وب‌گاه خبر آنلاین

یک روزنامه اقتصادی در جدولی، قیمت آپارتمان در نقاط مختلف شهر تهران را منتشر کرده است.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

صفحه نخست روزنامه‌های اقتصادی امروز را در این خبر مشاهده می‌کنید.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

بازار اجاره این روزها رشد رعدآسایی را تجربه کرده است. هر چند در سال جاری و سال گذشته دولت سقف افزایش بهای اجاره را در تهران و سایر شهرها تعیین کرده است اما گزارش رسمی بانک مرکزی نشان می‌دهد تنها در تیرماه شاخص کرایه مسکن در تهران 47.4 درصد و در کل مناطق شهری کشور 52.3 درصد رشد اتفاق افتاده است.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: بنا به اعتقاد یک کارشناس حوزه بورس کالا، اوراق سلف مسکن به دلیل تعیین نرخ قبل از تحویل، می‌تواند نوسانات بازار مسکن را کنترل کند و دست سودجویان را بسته نگه دارد.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

کارشناس حوزه بورس کالا گفت: اوراق سلف مسکن به سبب تعیین نرخ قبل از تحویل، می‌تواند نوسانات بازار مسکن را کنترل و دست سودجویان را بسته نگه دارد.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: معاملات مسکن در پایتخت طی نیمه اول مردادماه 1401 همزمان با ایام محرم به نصف رسیده اما در عین حال نرخ‌های پیشنهادی خرید و فروش نه‌تنها کاهش نیافته بلکه با مقدار اندکی نیز با تغییرات روبه‌رو شده است.

وب‌گاه خبر آنلاین

سیاست‌های دولتی نه تنها مانع از رشد قیمت اجاره در تابستان داغ سال 1401 نشده است بلکه گزارش‌های میدانی نشان از رشد بی‌وقفه قیمت‌ها در بازار دارد.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

بازار مسکن شهر تهران به رسم سالهای گذشته در ایام محرم با رکود مواجه شده و این مساله به کسادی معاملات در نیمه اول مردادماه 1401 منجر شده است. مشاوران املاک می‌گویند که از ابتدای ماه محرم‌الحرام، مراجعه برای خرید مسکن به طور محسوسی کاهش یافته اما بازار رهن و اجاره با افت چندانی مواجه نشده است.

وب‌گاه عصر ایران

نکته مهم این است که حق کمیسیون مشاورین املاک با افزایش قیمت مسکن رابطه مستقیمی دارد، چرا که با افزایش قیمت مسکن، حق کمیسیون‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند، از سویی این نرخ با توجه به بزرگی و اندازه ساختمان و همچنین منطقه جغرافیایی آن در گذشته متغیر بوده است.

وب‌گاه تابناک

ساخت چهار میلیون مسکن در دولت سیزدهم نیازمند حمایت مالی نظام بانکی است. موضوعی که در قانون جهش تولید مسکن نیز دیده شده است، اما از سال گذشته تا به امروز، بانک‌ها همکاری موثری نداشته اند. این در حالی است که در مجموع سال گذشته و امسال، بایستی بیش از 700 همت تسهیلات برای این بخش پرداخت می‌شد.