بهداشت و سلامت

بهداشت و سلامت

آبی که با وصیت پدر هنوز گرم است
خبرگزاری ایرنا

سنندج - ایرنا - خیلی وقت است از رونق افتاده و نسل جدید حتی از وجود چنین مکان‌هایی بی‌خبر هستند، حمام‌هایی که روزگاری بروبیایی داشتند، حالا در کنج خلوت کوچه‌ها جاخوش کرده‌اند، تنها بازمانده این گرمابه‌ها در سنندج، ارثیه‌ای است که آب آن بنابر وصیت پدر، هنوز گرم است.

90 درصد عشایر چهارمحال و بختیاری کوچ کردند
خبرگزاری ایرنا

شهرکرد - ایرنا - مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری گفت: با آغاز کوچ پاییزی 90 درصد از جمعیت عشایر برون‌کوچ این استان به مناطق قشلاقی خوزستان کوچ کرده‌اند.

مهمترین اخبار و رویدادهای البرز در هفته‌ای که گذشت
خبرگزاری ایرنا

کرج - ایرنا - هفته گذشته (22 تا 28 شهریور) رویدادها و اخبار مهمی در حوزه‌های مختلف از جمله اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی استان البرز رخ داد که مهمترین آنها سرمایه گذاری 580 میلیارد تومانی در شهرک های صنعتی البرز بود.

دورکاری کارمندان کهگیلویه و بویراحمد تمدید شد
خبرگزاری ایرنا

اسوج - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دورکاری کارکنان دستگاه های اجرایی این استان به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا به مدت یک هفته و تا سوم مهر تمدید شده است.

خشم دانشگاهیان از دولت انگلیس برای بازگشایی دانشگاه
خبرگزاری مهر

بر اساس یک نظرسنجی جهانی که توسط تایمز انجام شده نشان می دهد با ادامه ویروس کرونا از هر چهار اعضای هیات علمی دانشگاه تنها یک نفر احساس امنیت می کند که به کار در دانشگاه بازگردد.

نگاه افکار عمومی آمریکای لاتین به انتخابات آمریکا؛ ترامپ یا بایدن؟
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رویکرد مالکانه کاخ سفید در قبال مردم حوزه آمریکای لاتین از سوی هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات همواره موجب رنجش مردم این سرزمین پهناور و مملو از ثروت‌های خدادادی بوده است ولی حالا در آستانه انتخابات آمریکا، به نظر می‌رسد اکثریت مردم آمریکای لاتین میان دو گزینه بد و بدتر، ترجیح می دهند بایدن پیروز انتخابات 2020 باشد زیرا دریافته اند که ترامپ تا چه حد می تواند برای آینده...

چین، ساز و کار مقابله با تحریم‌های آمریکا را راه‌اندازی کرد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - خبرگزاری فرانسه از راه‌اندازی مکانسیم مقابله با تحریم‌های آمریکا از سوی چین خبر داد.

وضعیت ابتلای معتادان به کرونا در پاتوق ها / شانس ابتلا بین الکلی ها 12 و شیشه ای ها 3 برابر است
خبرگزاری ایسنا

رئیس کمیته پژوهش انجمن صنفی مراکز درمان اعتیاد کشوراعلام کرد که مصرف شیشه شانس ابتلا به ویروس کرونا را 3 برابر، الکل 12.2 برابر و داروهای آرامبخش و خواب آور 1.6 برابر افزایش می دهد.

بازنگری در جایگاه جشنواره فیلم رشد در فرایند تعلیم و تربیت
خبرگزاری مهر

تقویم برگزاری جشنواره فیلم رشد با توجه شیوع کرونا با تاخیر مواجه شده است و فرصت خوبی است تا این جشنواره درباره رویکرد به تولیدات و اثرگذاری این جشنواره در فرایند تعلیم و تربیت بازنگری کند.

شرط عجیب حدادی برای پزشکان ایرانی / دلایل اعزام میلیاردی به آلمان!
خبرگزاری مهر

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی با تاکید بر پرداخت هزینه‌های کامل جراحی «خارپاشنه» احسان حدادی در خارج از کشور در مورد لزوم اعزام این دوومیدانی‌کار و انجام نشدن جراحی‌اش در ایران توضیح داد.

افزایش انعطاف دانشگاه‌ها نسبت به دانشجویان در شرایط کرونا
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ملاحظه و انعطاف دانشگاه‌ها نسبت به شرایط دانشجویان در بحران کرونا بیشتر شده است.

بخش های عملی دروس دانشگاه علمی کاربردی مجازی نمی شود
خبرگزاری مهر

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: تلاش ما این است که قبل از موج بعدی کرونا، بخش‌های دروس عملی را تمام کنیم، ما نمی‌توانیم بخش‌های عملی را مجازی برگزار کنیم باید حتما حضوری باشد.

خبرگزاری تسنیم

نائب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده مردم اصفهان در مجلس به کرونا مبتلا شد.

کاهش استفاده مردم از "ماسک" / کرونا همچنان بدون واکسن و دارو
خبرگزاری ایسنا

سخنگوی وزارت بهداشت نسبت به کاهش استفاده از ماسک توسط مردم در فضاها و اماکن مختلف هشدار داد و گفت: کرونا هنوز واکسن و داروی اختصاصی ندارد و سه اصل فاصله گذاری، شستوشوی مرتب دستها و استفاده از ماسک همچنان موثرترین راه پیشگیری از این بیماری است.

ملی‌پوش فوتبال زنان: نباید به هر قیمتی لژیونر شد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - کاپیتان تیم ملی فوتبال زنان گفت: خوشبختانه چون به تازگی لیگ کشورهای همسایه آغاز شده، به دنبال جذب بازیکنان ایرانی هستند. ظرفین دختران ما خیلی بالاست اما نباید به هر قیمتی لژیونر شد.

سیستم ایمنی با افسردگی مقابله می‌کند
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - مطالعات جدید نشان می‌دهد نوعی از سلول‌های ایمنی که عامل واکنش التهابی خودایمنی هستند، علاوه بر مقابله با هجوم میکروب‌ها، در محافظت از سلامت روان نیز نقش مهمی دارند.