بهداشت و سلامت

بهداشت و سلامت

سون هیونگ مین به 28 سالگی سلام کرد
خبرگزاری فارس

وضعیت وخیم اقتصادی اروپایی‌ها با ادامه شرایط کرونایی
خبرگزاری ایسنا

کمیسیون اروپا نسبت به وقوع رکود عمیق اقتصادی در کشورهای اروپایی هشدار داد.

شوخی با واژه‌های فرهنگستان از کجا می‌آید؟
خبرگزاری ایسنا

شوخی با واژه‌های فرهنگستان که از گذشته تا حال میان عوام و خواص در جامعه رواج داشته است، دلایل مختلفی دارد؛ عده‌ای آن را از سر مخالفت با آدم‌ها می‌دانند و عده‌ای دیگر آن را نشانه توجه مردم به زبان فارسی، و برخی هم به بی‌دقتی در برخی واژه‌گزینی‌ها اشاره دارند. در این میان اما فرهنگستان از نبود برخی ارتباطات گله‌مند است.

طغیان بی اعتمادی در لیگ برتر فوتبال
خبرگزاری ایسنا

بی تدبیری مسئولان سازمان لیگ فوتبال ایران که منجر به عدم حضور نمایندگان این سازمان در زمان انجام تست‌های کرونا توسط باشگاه‌ها شده، دو پیامد منفی روانی و مالی را به برای فوتبال ایران به همراه داشته است؛ بی اعتمادی و هزینه تراشی.

نحوه آموزش در دانشگاه‌ها پس از کرونا چگونه خواهد بود؟+ فیلم
خبرگزاری ایسنا

معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه آموزش دانشگاه‌ها در دوران پس از کرونا به هیچ وجه به وضعیت قبل از بهمن 98 باز نخواهد گشت، گفت: با توجه به مجازی شدن آموزش در دانشگاه‌ها مطمئنا پس از کرونا نیز آموزش الکترونیکی در کنار کلاس‌های حضوری ارائه خواهد شد، چرا که دانشجویان به هیچ عنوان دیگر به آموزش صرف حضوری تن نخواهند داد.

سلیمی: وزنه‌برداری خانه من است / فعلا کارکرد شورای مشورتی را نمی‌دانم
خبرگزاری ایسنا

قهرمان سابق وزنه برداری المپیک و جهان گفت: به وزنه برداری عرق دارم و می خواهم کمک کنم، در حال حاضر هم حضور در شورای عالی مشورتی شروع همکاری من و فدراسیون است.

برگزاری پنجمین اجلاس روسای دانشگاههای برتر ایران و روسیه
خبرگزاری ایرنا

مسکو - ایرنا - پنجمین اجلاس روسای دانشگاههای برتر ایران و روسیه به دلیل شیوع ویروس کرونا روز سه شنبه بصورت وبینار برگزار شد.

سازمان جهانی بهداشت بزودی یافته‌های جدید در باره کرونا را منتشر می‌کند
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - سازمان بهداشت جهانی روز سه شنبه با اشاره به شواهد موجود اعلام کرد که ویروس کرونا ممکن است بیشتر از آنچه قبلا تصور می‌شد، از طریق هوا پخش شود.

هزینه ماهانه درمان اعتیاد / اختصاص کد «یکتا» برای معتادان مجهول‌الهویه
خبرگزاری ایسنا

عضو کمیته بیمه سلامت سازمان بیمه سلامت ضمن تشریح تغییرات ابلاغیه جدید تعرفه درمان اعتیاد، از اختصاص کد یکتا به معتادان مجهول‌الهویه برای درمان سرپایی اعتیاد در قالب پوشش بیمه‌ای خبر داد.

پرسپولیس یحیی در آستانه رکوردشکنی
خبرگزاری میزان

تیم فوتبال پرسپولیس با ادامه روند پیروزی‌هایش می‌تواند از نظر تعداد امتیاز کسب شده در پایان فصل رکورد بزند.

مربی نفت مسجدسلیمان: دلخوشی مردم همین فوتبال است / نمی‌شود جلوی کرونا را گرفت
خبرگزاری ایسنا

حسین پاشایی گفت: مسجدسلیمان منطقه محرومی است و مردم از لحاظ امکانات همه چیزشان را از دست داده‌اند و همه دلخوشی‌شان همین تیم فوتبال است.

استفاده از ناوگان مسافربری برون شهری منوط به داشتن ماسک
خبرگزاری میزان

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: براساس مصوبه جدید ستاد ملی مقابله با کرونا اگر مسافری از ماسک استفاده نکند نمی‌تواند از وسایل حمل و نقل مسافری بهره‌مند شود.

وضعیت سپرده‌های بانکی و نقش بانک‌ها در سامان‌دهی بازار ارز از زبان مدیرعامل بانک رفاه
خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل بانک رفاه ضمن تشریح اقدامات این بانک در زمینه پرداخت تسهیلات به اقشار مختلف، در مورد سپرده‌های بانکی و نقش بانک‌ها در سامان‌دهی بازار ارز، توضیحاتی را ارائه کرد.

برگزاری «متمرکز» مسابقات راهکاری برای داشتن لیگ کشتی پس از کاهش کرونا
خبرگزاری تسنیم

بعد از عبور از دوره اوج‌گیری دوباره کرونا، باید دید برگزاری لیگ کشتی به صورت متمرکز و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی تا چه حد امکان‌پذیر خواهد بود.

نشست های اداری البرز ویدئوکنفرانسی شود
خبرگزاری ایرنا

کرج - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از ادارات و دستگاه های اجرایی خواست برای پیشگیری از کرونا نشست های اداری به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شود.