یک‌شنبه 12 آذر 1402

بهداشت و سلامت

بهداشت و سلامت

وب‌گاه فرارو

از برگ گردو در طب سنتی برای درمان انواع بیماری‌ها از جمله مشکلات گوارشی، پوستی و تنفسی استفاده می‌شود. این عضو از درخت جادویی گردو دارای خواص ضد التهابی است و می‌تواند به کاهش تب و تسکین درد کمک کند. برگ‌ها همچنین حاوی آنتی اکسیدان‌های متفاوتی هستند که می‌توانند به محافظت از بدن در برابر آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد کمک کنند.

وب‌گاه عرشه آنلاین

سخنگوی سازمان نظام پزشکی گفت: در صورتی که تعداد پزشک کافی نداشته باشیم، احتمال واردات پزشک وجود دارد. سخنگوی سازمان نظام پزشکی گفت: در صورتی که تعداد پزشک کافی نداشته باشیم، احتمال واردات پزشک وجود دارد. رضا لاری‌پور درباره کمبود کادر درمان در کشور افزود: باتوجه به تعرفه های پایین، هیچ پزشک خارجی با تعرفه‌های فعلی در ایران کار نمی‌کند.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

رشد صنعتی مستلزم سرمایه‌گذاری در صنعت است. در دهه1390 سرمایه‌گذاری در صنایع و معادن روندی نزولی داشته است (شکل 1). رشد سرمایه‌گذاری در صنایع و معادن حاصل شرایط موجود در سه فضای مرتبط با هم است (شکل 2).

وب‌گاه مشرق نیوز

یک متخصص مغز و اعصاب گفت: اولین و مهم ترین عامل بروز سکته‌های مغزی، سن است. یعنی هر چه سن بالاتر رود، شانس بروز سکته های مغزی هم به مراتب بیشتر می‌شود.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: به دلیل وجود 4 عامل خطر پوکی استخوان روندی رو به افزایش دارد.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

یافته‌ها نشان می‌دهد که یوگا می‌تواند به افراد در مقابله با شرایط سلامت روان کمک کند.

وب‌گاه عرشه آنلاین

معاون جوانی جمعیت مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت با بیان اینکه متاسفانه الان که در سال 1402 قرار داریم نرخ جمعیت ایران 0.6 است، بر ضرورت توجه به جوان‌سازی جمعیت کشور تاکید کرد. پیری جمعیت در ایران به مرحله خطرناک رسید امروز اعلام شد که جمعیت ایران 10 سال پیرتر شده است ایران در مسیر سونامی پیری قرار دارد و این بحران تا چند سال دیگر کشور را فرا می گیرد. جمعیت ایران طبق پیش‌بینی‌ها...

وب‌گاه دنیای اقتصاد

گاهی بیمار بر اثر سکته قلبی دچار بی‌حسی در یک طرف بدن یا ضعف ناگهانی در صورت و دست و پا یا گیجی و سرگیجه می‌شود.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

حماس نسبت به کشتاری دیگر در بیمارستان قدس هشدار داد و از جهانیان که به مسؤولیت خود عمل کنند.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: مدیر بیمارستان القدس هشدار داد به دلیل وجود مخازن اکسیژن در این بیمارستان، بمباران ممکن است به انفجار درون این بیمارستان منجر شود.

وب‌گاه عصر ایران

اسرائیل در یک اقدام غیر انسانی تهدید کرد که بیمارستان القدس وابسته به هلال احمر فلسطین در محله تل الهوا در جنوب غرب غزه را بمباران خواهد کرد.

وب‌گاه فرارو

تخمه آفتابگردان یکی از مغزدانه‌ها است و در هرم راهنمای غذایی ایران در گروه حبوبات و مغز‌ها قرار می‌گیرد.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، علیرضا فخاری روز یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، ساماندهی معتادین متجاهر را از اولویت‌های شورا عنوان کرد و اظهارداشت: حضور آزادانه معتادین متجاهر در سطح جامعه، آثار و تبعات اجتماعی جبران ناپذیری داشته که باید برای رفع آن تدابیر مناسبی اتخاذ کرد. وی با بیان اینکه باید شرایط را به گونه‌ای تغییر دهیم تا معتادین بعد از بازپروری...

وب‌گاه دنیای اقتصاد

پایگاه نظامی اسرائیلی "رعیم" توسط موشک های شاخه نظامی حماس هدف قرار گرفته شده است.