دوشنبه 3 اردیبهشت 1403

بهداشت و سلامت

بهداشت و سلامت

وب‌گاه فرارو

براساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، شواهد نشان می‌دهد که دسترسی‌پذیری به سفر برای اقشار کم‌برخوردار سال‌به‌سال کمتر می‌شود.

وب‌گاه گسترش

طبق برنامه هفتم توسعه، از ابتدای سال جاری باید اقداماتی انجام شود تا حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران با توجه به افزایش مالیات بر ارزش افزوده تناسب‌سازی شوند.

وب‌گاه خبر آنلاین

روزنامه اصولگرای جوان با انتقاد از آنها که به دنبال دوقطبی سازی بین رهبری و دفتر ایشان هستند، نوشت: نه آنکه بگوییم دفتر، خود آقاست؛ طبعاً چنین نیست، اما اینکه آنان در بیان مواضع رهبری، نقش مستقل یا خودسرانه دارند و می‌توانند نظری مخالف نظر رهبری را به عنوان نظر رهبری به جامعه قالب کنند و رهبری هم توانایی برخورد و کنترل اوضاع را ندارند، قابل پذیرش نیست.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

مدیرکل دفتر پیشگیری از معلولیت‌ها و تلفیق اجتماعی بهزیستی از اجرای طرح رایگان شناسایی اختلالات شناختی - دمانس برای سالمندان 60 تا 75 سال خبر داد.

وب‌گاه خبر آنلاین

معصومه که از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد است، می‌گوید: «زمان‌هایی که در کتابخانه دانشگاه باید تمرکزم بر مسائل درسی باشد دائما نگران این هستم که یکی از افراد حراست سر و کله‌اش پیدا شود و در مورد پوشش، شال، نحوه نشستن یا هر چیز دیگری با من برخورد کند.»

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، آصف مهدوی، دبیر شورای سیاست گذاری صادرات سازمان غذا و دارو با اشاره به کاهش معنادار زمان تأیید درخواست‌های صادرات به دلیل سیستمی شدن تاییدیه‌ها در سامانه تی تک، گفت: سازمان غذا و دارو در راستای پیش‌بینی پذیر کردن اقتصاد و برای حمایت از فعالان تجاری، بخشنامه‌های صادره خود را از 6 مورد به یک مورد در سال 1402 رسانده که نسبت به سال 1401 کاهش قابل توجهی...

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - عضو هیات علمی پژوهشکده سرطان معتمد با بیان اینکه تزریق واکسن پاپیلوما موثرترین روش پیشگیری از انتقال این ویروس است، گفت: پیشگیری از عفونت‌های ویروسی پاپیلوما سبب کاهش قابل ملاحظه سرطان‌های گردن رحم و سایر بدخیمی‌های مربوط به این ویروس می‌شود.

وب‌گاه مشرق نیوز

دفتر رهبری یا دفتر حفظ و نشر آثار ایشان طبعاً همچون خود رهبری نیستند، اما این هم که تصور شود رهبر و دفتر دو قطب مخالف یکدیگر هستند، دور از تعقل و سیاست‌ورزی و همراه با تبعات خطرناکی است.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت از تدوین سبد غذایی مطلوب ایرانی برای رده سنی افراد بالغ و خانوار چهار نفره خبر داد.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت اعلام کرد که یک سبد غذایی مطلوب ایرانی برای سال 1403 تدوین شده است

وب‌گاه اقتصاد نیوز

رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت ادامه داد: قیمت محصولات دخانی کشور بسیار ارزان و مصرف‌کنندگان در هر سطح درآمدی می‌توانند یک محصول دخانی را به راحتی تهیه کنند.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت از بازدارنده نبودن جریمه فروش سیگار به صورت نخی انتقاد کرد.

وب‌گاه گسترش

علیرضا حیدری گفت: واقعیت این است که دولت در طرح کالابرگ موفق عمل نکرده و نمی‌کند.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

یک متخصص تغذیه در خصوص مصرف بی حد و اندازه تخمه، توضیحاتی ارائه داد.

وب‌گاه عصر ایران

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که نوعی ماده‌ی شیمیایی مرتبط با رژیم‌های غذایی ناسالم یا دیابت کنترل‌نشده ممکن است خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

ویتامین C آنتی اکسیدانی است که می‌تواند به جبران آسیب ناشی از استرس اکسیداتیو بیش از حد کمک کند و ایمنی را احیا کند. در حالی که عموما تصور می‌شود پرتقال حاوی بیشترین میزان ویتامین C در میان میوه‌ها را دارد