شنبه 29 اردیبهشت 1403

بهداشت و سلامت

بهداشت و سلامت

وب‌گاه دنیای اقتصاد

رئیس‌جمهور اظهار داشت: پرداخت به‌موقع وام ازدواج می‌تواند نقش بیشتری در تشکیل خانواده داشته باشد.

وب‌گاه عرشه آنلاین

درآمد یارانه بگیران به زودی بازنگری می‌شود درآمد یارانه بگیران به زودی بازنگری می‌شود. به نظر می‌رسد هدف دولت در بازنگری هر ساله درآمد خانوار‌ها و حذف برخی افراد با درآمد مطلوب، افزایش سهم دهک‌های نخست است. براساس قانون بودجه 1403 سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها موظف است با همکاری وزارت تعاون نسبت به تجدیدنظر افرادی که یارانه آن‌ها حذف شده و حذف یارانه خانوار‌های غیرمشمول حمایت دولت اقدام...

خبرگزاری میزان

رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت تبیین، توجیه و اقناع افکارعمومی و مسئولیت همه اصحاب قلم و بیان، بخش‌های آموزشی و فرهنگی و همه کسانی که از نفوذ کلام برخوردارند در این زمینه، گفت: ما نیازمند باز کردن گره‌های ذهنی در زمینه تشکیل خانواده، فرزندآوری و افزایش جمعیت هستیم و این مهم نیازمند تبیین و اقناع است.

وب‌گاه مشرق نیوز

رئیس جمهور گفت: باید گره های ذهنی که در رابطه با تشکیل خانواده، فرزندآوری و افزایش جمعیت وجود دارد باز شود که این در گروی تبیین و اقناع رسانه ها اعم از مکتوب، دیجیتال، رسانه ملی است.

وب‌گاه الف

دبیرکل حزب اعتدال و توسعه با بیان این‌که «مجلس می‌تواند نقش مهمی در انتخابات ریاست جمهوری داشته باشد» گفت: نگاه حزب اعتدال و توسعه معطوف به اقلیتی در مجلس است که می‌توانند به جای ورود به مذاکرات قدرت در مجلس، مطالبات اکثریت مردم را بیان و برای مردم تلاش کنند.

وب‌گاه عرشه آنلاین

به نظر می‌رسد برای تماشای سری جدید سریال پایتخت باید منتظر رسیدن نوروز 1404 باشیم. سه سال از پخش آخرین قسمت یکی از پرطرفدارترین سریال‌های تلویزیون یعنی «پایتخت» می‌گذرد. سریالی که آخرین سری آن در بحران کرونا تولید و در نوروز 1400 پخش شد؛ حال بعد از گذشت سه سال خبر‌هایی درباره ساخت فصل جدید این مجموعه به گوش رسیده است. علیرضا خمسه، بازیگر نقش «بابا پنجعلی» سریال تلویزیونی پایتخت 26 اسفندماه...

وب‌گاه 55 آنلاین

روابط عمومی سازمان غذا و دارو، داروی دیسپورت500 را تقلبی اعلام کرد و از مردم خواست درصورت مشاهده فرآورده تقلبی مذکور، موضوع را به معاونت‌های غذا و داروی سراسر کشور اطلاع دهند.

خبرگزاری تسنیم

رئیس مرکز جوانی جمعیت و سلامت خانواده وزارت بهداشت با بیان این که غربالگری مادران باردار و جنین ممنوع نشده بلکه استاندارد شده است، گفت: ماماها و پزشکانی که جنایت سقط جنین را مرتکب می‌شوند شناسایی و به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

وب‌گاه عصر ایران

یکی از عمده نگرانی‌هایی که از سوی کارشناسان سازمان بهداشت جهانی و سازمان‌های مبارزه با مواد مخدر در جهان وجود دارد، مسئله ترکیب فنتالین و زایلازین است. فنتانیل (که خود ماده‌ای افیونی قدرتمند و عامل دو سوم از 110 هزار مرگ ناشی از مصارف بیش از حد یا اُوردوز در سال 2022 است)، در صورت ترکیب با زایلازین می‌تواند مهلک‌تر عمل کند. درواقع ترکیب دو داروی مخدر مهلک بدون هیچ رحم و شفقتی قربانی‌های...

وب‌گاه عرشه آنلاین

«این احتمال وجود دارد که در پنج ماه آینده جنگ جهانی سوم رخ دهد، چون ما افراد بی‌کفایتی داریم. خودتان میبینید که ما کشوری داریم که بسیار شکننده است. ما کشوری داریم که می‌تواند خیلی سریع به جنگ جهانی سوم نزدیک شود، زیرا ما مردم احمقی داریم که کشورمان را اداره می‌کنند.» دونالد ترامپ می‌گوید که در پنج ماه منتهی به انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، به دلیل بی‌کفایتی رئیس‌جمهور کنونی این کشور،...

وب‌گاه فرارو

سازمان غذا و دارو با صدور اطلاعیه‌ای یک داروی ویژه بوتاکس را تقلبی اعلامی کرد.

وب‌گاه الف

رئیس جمهور گفت: باید گره های ذهنی که در رابطه با تشکیل خانواده، فرزندآوری و افزایش جمعیت وجود دارد باز شود که این در گروی تبیین و اقناع رسانه ها اعم از مکتوب، دیجیتال، رسانه ملی و چهره ها و انسان رسانه هاست.

خبرگزاری تسنیم

معاون دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت با بیان این که 32 درصد ایرانی‌ها به فشار خون بالا مبتلا هستند، گفت: عامل اصلی ابتلا به سکته‌های قلبی و مغزی افزایش فشار خون است.

خبرگزاری تسنیم

رئیس جمهور گفت: پرداخت به‌موقع وام ازدواج می‌تواند نقش بیشتری در تشکیل خانواده داشته باشد؛ در عین حالی که باید تشویق‌های دیگر هم در نظر گرفته شود.

وب‌گاه فرارو

رئیس انجمن حمایت از بیماران سوختگی گفت: «در حال حاضر پانسمان‌های سوختگیِ مفید که می‌توانند از مرگ‌ومیر بیماران جلوگیری کنند و عوارض آن را کاهش دهند، بیمه نیستند و این پانسمان‌ها آنقدر هم گران هستند که عموما اکثر بیماران نمی‌توانند آن‌ها را تهیه کنند.»

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، سید محمد مقیمی رییس دانشگاه تهران در جریان سفر به مشهد مقدس در آئین افتتاح مؤسسه تحقیقات علم و فناوری پروفسور شهید مسعود علیمحمدی که با حضور دکتر منصوره کرمی همسر شهید علیمحمدی در شهرستان خواف استان خراسان رضوی برگزار شد، گفت: دانشگاه تهران به عنوان یک دانشگاه جامع تلاش می‌کند در راستای رفع دغدغه‌های صنعت، سبک جدیدی از تعامل دانشگاه و صنعت را عملیاتی...