بهره‌برداری از 3150 واحد مسکن محرومین در کهگیلویه و بویراحمد

خبرگزاری دانا مشاهده در مرجع
بهره‌برداری از 3150 واحد مسکن محرومین در کهگیلویه و بویراحمد

در نشست ویدئوکنفرانسی استاندار با معاون رئیس جمهور از مجموعه 3500 واحد مسکن محرومین استان کهگیلویه و بویراحمد 3150 واحد به بهره‌برداری رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از صبح زاگرس استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تعهد بنیاد مسکن در استان گفت: تعهد بنیاد مسکن در استان بیش از 42 هزار و 754 واحد بود.

حسین کلانتری در نشست افتتاح واحدهای مسکن محرومان که با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس و رئیس سازمان برنامه و بودجه به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد با اشاره به رشادت و دلاوری مردم کهگیلویه و بویراحمد در دوران پهلوی گفت: ایستادگی و مقاومت این مردم موجب شد رژیم پهلوی با استفاده از جنگنده بمب‌افکن‌های خود مناطق این استان را بمباران کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص حماسه مردم استان در هشت سال دفاع مقدس گفت: در دوران دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد نسبت به جمعیت بیشترین شهید را تقدیم انقلاب و نظام کرد.

وی در ادامه سخنان خود با تسلیت درگذشت علیرضا تابش رئیس فقید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: جا دارد به نیکی از آن مرد سفر کرده انسان مخلص، خداجوی، خستگی‌ناپذیر و متواضع یادی کنیم که هر جایی سیل‌زده، زلزله‌زده و بی‌سرپناهی بود نام مهندس تابش آنجا ماندگار است دعای همه مردم بی‌سرپناه، زلزله‌زده و سیل‌زده در پیشگاه خدا همراه او است.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تعهد بنیاد مسکن در بهسازی و بازسازی مسکن محرومان 3500 واحد بود که 3هزار و 150 واحد تکمیل و تحویل مردم شده است.

کلانتری با اشاره به اینکه در کهگیلویه و بویراحمد کارهای بزرگی صورت گرفته، افزود: در طرح ویژه بازسازی مسکن روستایی 18 هزار و 154 واحد و مسکن محرومان 3500 واحد بود که پس از کلنگ‌زنی در سفر آقای نوبخت به استان در بهمن 98 کار در اردیبهشت 99 آغاز و منتظر سفر معاون رئیس جمهور برای افتتاح واحدها بودیم که به دلیل بیماری کرونا این حضور مقدور نشد.

وی با اشاره به اینکه استان به دلیل اقدامات خوب انجام شده در بافت فرسوده ممتاز است، گفت: واحدهای بافت فرسوده 3 هزار واحد بوده که 1700 مورد به بهره‌برداری رسیده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به 5 هزار و 300 واحد احداثی در زلزله سی‌سخت و سیل استان گفت: واحدهای تعمیراتی و بازسازی در زلزله سی‌سخت 4600 واحد است، ضمن اینکه 9 هزار و 500 واحد روستایی نیازمند تعمیرات هستند.

کلانتری بیان کرد: در مجموع تعهد بنیاد مسکن در استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از 42 هزار و 754 واحد است که با هماهنگی همه دستگاه‌ها از جمله سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و بانک‌ها احداث شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پایان با قدردانی ویژه از بنیاد مسکن استان دو خواسته خود از نوبخت را مطرح کرد که افزایش سقف تسهیلات بلاعوض منازل در دست احداث شهرستان دنا و شهر سی‌سخت و اختصاص همین تسهیلات برای بافت فرسوده شهر دوگنبدان دو خواسته استان است که امیدواریم در صورت امکان مورد موافقت قرار گیرد.

گفتنی است در این نشست ویدئوکنفرانسی از مجموعه 3500 واحد مسکن محرومین استان کهگیلویه و بویراحمد 3150 واحد به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام /