چهارشنبه 3 مرداد 1403

پاپ فرانسیس

پاپ فرانسیس

وب‌گاه دنیای اقتصاد

پاپ فرانسیس خواستار اعزام نمایندگان واتیکان به نوار غزه و نیز اوکراین شده است.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: رهبر کاتولیک‌های جهان در سخنانی نسبت به بمباران مدرسه کودکان بی‌پناه در نوار غزه ابراز تاسف کرد.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک‌های جهان امروز (یکشنبه) سیاست‌های پوپولیستی را محکوم و هشدار داد که دموکراسی در بسیاری از نقاط جهان، وضعیت خوبی ندارد.

وب‌گاه عصر ایران

رهبر کاتولیک‌های جهان با محکوم کردن قطبی‌سازی و حزب‌گرایی اظهار داشت: مشخص است که دموکراسی در دنیای امروز وضعیت خوبی ندارد.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

در ادامه کمک‌های سیاسی و نظامی آمریکا وکشورهای غربی به ارتش و دولت اوکراین، وزیر دفاع فنلاند اعلام کرد که این کشور، نیروهای ارتش اوکراین را در فنلاند آموزش می‌دهد.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

به گفته وزارت دفاع روسیه، مسکو و کی‌یف با میانجی‌گیری امارات 180 اسیر مبادله کردند.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

به گفته وزارت دفاع روسیه، در درگیری‌های شبانه‌روز اخیر میان نیروهای این کشور و اوکراین، حدود 1300 نیروی اوکراینی کشته شدند.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

پاپ فرانسیس در دیدار با سفیر مسکو در واتیکان، گفت: برگزاری کنفرانس صلح درباره اوکراین بدون حضور مسکو بیهوده و بی حاصل است.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: سفارت روسیه در واتیکان، از تاکید واتیکان بر لزوم مشارکت روسیه در روند مذاکرات صلح با اوکراین خبر داد.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: به تصمیم واشنگتن برای بستن مراکز صدور روادید روسیه پاسخ مناسب می‌دهیم.

وب‌گاه عصر ایران

سفارت روسیه اعلام کرد: مسکو آگاه است که پاپ فرانسیس به طور دائم به دنبال راه حلی دیپلماتیک برای بحران اوکراین است و در عین حال ماهیت پیچیده آن و دلایل واقعی این درگیری بحرانی را درک می‌کند.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: سفارت روسیه در واتیکان با اشاره به محورهای رایزنی سفیر مسکو در این کشور با رهبر کاتولیک‌های جهان درباره صلح در اوکراین، اعلام کرد که «پاپ فرانسیس» هرگونه روند صلح در جنگ اوکراین بدون مشارکت روسیه را «بی‌حاصل» می‌داند.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

سفارت روسیه در واتیکان با اشاره به محورهای رایزنی سفیر مسکو در این کشور با رهبر کاتولیک‌های جهان درباره صلح در اوکراین، اعلام کرد که «پاپ فرانسیس» هرگونه روند صلح در جنگ اوکراین بدون مشارکت روسیه را «بی‌حاصل» می‌داند.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: براساس اعلام مقامات روسیه در پی حمله پهپادی شبانه اوکراین، تانکرهای نفت مسکو آتش گرفتند.

وب‌گاه عصر ایران

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در ملاقات خود با پاپ فرانسیس اقدامی عجیب انجام داد که مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت. در اجلاس سران گروه 7 در ایتالیا، جو بایدن حرکتی مانند دوستان صمیمی با پاپ فرانسیس انجام داد که به‌طور آشکار مشخص است که پاپ از این حرکت بایدن ناراحت به نظر می‌رسد. رسانه‌ها به این موضوع واکنش دادند و معتقدند که بایدن در تمرکز کردن ناتوان شده است و در حین اجلاس هم دائما سرگردان...

وب‌گاه دنیای اقتصاد

رهبر کاتولیک‌های جهان در یک سخنرانی ضمن حمایت از طرح‌های پیشنهادی برای آتش‌بس در جنگ غزه، خواستار اقدام جامعه جهانی برای به سرانجام رسیدن این طرح و کمک رسانی سریع به مردم غزه شد.