پنج‌شنبه 7 بهمن 1400

یک مرجع تقلید: هدف سند 2030 از بین بردن اعتقادات دینی دانش آموزان است

وب‌گاه اقتصاد نیوز مشاهده در مرجع
یک مرجع تقلید: هدف سند 2030 از بین بردن اعتقادات دینی دانش آموزان است

اقتصادنیوز: آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی گفت: سند 2030 اعتقادات دینی و مذهبی دانش آموزان را هدف قرار داده که باید نسبت به اجرای این‌گونه سندها و جایگزینی فرهنگ غربی هوشیار بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه خبری آیت‌الله مکارم شیرازی، وی روز دوشنبه در دیدار یوسف نوری وزیر آموزش‌وپرورش، با اشاره به ضرورت ارتباط حوزه‌های علمیه با نظام آموزشی کشور، افزود: ارتباط آموزش‌وپرورش و دانشگاه با حوزه علمیه از قدیم مرسوم بوده و بوعلی سینا، شیخ بهایی و شیخ طوسی در کنار هم پرورش یافته‌اند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به نقش گسترده علمای شیعه در گسترش علوم اسلامی، اضافه کرد: برخی چنین تصور می‌کردند که علمای شیعه نقش چندانی در گسترش علوم خصوصا علوم اسلامی نداشتند، اما ما با برگزاری کنگره «نقش شیعه در گسترش علوم اسلامی» ثابت کردیم که شیعه در تمام علوم از جمله فقه، اصول، کلام و حتی طب، نجوم، معماری و غیره پیشتاز بوده و نقش موثری داشته است.

وی ادامه داد: باید دستاوردهای علمای بزرگ شیعه در کتب درسی دانش آموزان و دانشگاهیان گنجانده شود تا آن‌ها نسبت به مواریث مهم پیشینیان خود و سابقه عظیم علمی آگاه شود.

وی در بخش پایانی سخنان خود ایجاد تحول در آموزش‌وپرورش را یک ضرورت دانست و افزود: سند 2030 اعتقادات دینی و مذهبی دانش آموزان را هدف قرار داده که لازم است نسبت به اجرای این‌گونه سندها و جایگزینی فرهنگ غربی هوشیار بود.

یوسف نوری وزیر آموزش‌وپرورش روز دوشنبه در سفر به قم با شماری از مراجع تقلید و علما دیدار و گفت‌وگو کرد

همچنین بخوانید