اجتماعی خبرگزاری ایسنا

اجتماعی خبرگزاری ایسنا

حتی در مناطق قرمز و زرد هم آموزش حضوری داریم / دلیل اشکالات شبکه شاد

معاون آموزش و پرورش بوشهر گفت: مبنای ما آموزش حضوری است و حتی در مناطق با وضعیت قرمز و زرد هم آموزش حضوری داریم.

پزشکان انگلیسی: افراد آسیب‌پذیر در برابر آنفلوآنزا بیشتر مراقب باشند

بنابر اعلام کارشناسان سلامت در انگلیس، افرادی که در برابر تاثیرات آنفلوآنزا آسیب‌پذیر هستند بیشتر در معرض پیامدهای جدی کووید -19 قرار دارند.

بهره‌برداری بیش از 150 کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه‌سواری طی 3 سال گذشته

مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از احداث و بهره‌برداری بیش از 150 کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه‌سواری و بهسازی 400 کیلومتر پیاده‌رو در شهرها طی سه سال اخیر خبر داد.

امروز توسعه دوچرخه‌سواری نیاز شهر است

شهردار منطقه 17 با اشاره به اینکه تهران توان آن را ندارد که مدام خانه‌ها را تملک و به خیابان تبدیل کند، افزود: امروز توسعه دوچرخه سواری نیاز شهر است و باید آن را به مطالبه عمومی تبدیل کنیم.

استان بوشهر در وضعیت انفجاری کرونا نیست

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: خوشبختانه استان بوشهر وضعیت انفجاری در عرصه شیوع کرونا ندارد ولی با توجه به وضعیت استان‌های همسایه آغاز موج سوم کرونا در این استان دور از انتظار نیست.

جزئیات درگیری ماموران مبارزه با مواد مخدر «فهرج» با قاچاقچیان مسلح

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا درگیری شب گذشته ماموران مبارزه با مواد مخدر شهرستان فهرج کرمان با قاچاقچیان مسلح مواد مخدر را تشریح کرد.

علت مرگ‌ومیر بالای مبتلایان کرونا در مکزیک

گزارشات حاکی از آن است که بسیاری از بیماران کووید -19 در مکزیک، روش درمان و مقابله با ویروس در خانه را انتخاب کرده و از رفتن به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها خودداری می‌کنند.

کشف بیش از 26 تن موادمخدر در کشور در هفته چهارم شهریور

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف بیش از 26 تن موادمخدر در کشور در بازه زمانی بیست و دوم تا بیست و هشتم شهریور ماه خبر داد.

بیمه بیکاری هم سیستمی و غیر حضوری می شود

مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی برضرورت اصلاح قانون بیمه بیکاری که نمی تواند در شرایط بحرانی و حوادث غیرمترقبه پاسخگوی متقاضیات باشد تاکید کرد و گفت: زیرساخت غیرحضوری شدن فرایند بیمه بیکاری فراهم شده که با رفع نواقص جزئی، می توانیم شاهد راه اندازی این سیستم باشیم.

باکتری آبی، عامل تلف شدن صدها فیل در بوتسوانا

دامپزشک اصلی اداره حیات وحش و پارک‌های ملی بوتسوانا اعلام کرد: علت تلف شدن گروه بزرگی از فیل‌ها که به طرز مرموزی در بوتسوانا از بین رفته بودند، یک باکتری سمی در آب راکد بوده است.

تملک و آزادسازی 90 درصد از املاک معارض پروژه احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، از تملک و آزادسازی 90 درصد از املاک معارض پروژه احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار خبر داد.

68 درصد حقوق بگیران بیمه بیکاری تا پایان زمان مستمری دریافتی، سرکار نمی روند

معاون پژوهشی موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی با بیان اینکه در مجموع یک میلیون و 52 هزار نفر مقرری بیمه بیکاری را دریافت کرده اند گفت: کرونا نشان داد نیاز داریم طرح جامع حمایت از بیکاران داشته باشیم.

وزیر بهداشت: عهد بسته ام کمتر گله کرده و بیشتر کار و صبوری کنم

وزیر بهداشت با بیان اینکه از تخصیص دو و نیم میلیارد دلار مصوب دارو و تجهیزات پزشکی تا کنون 900 میلیون دلار هم نگرفته ایم، در عین حال گفت: با خودم عهد بسته ام که در این ایام، کمتر گله کنم و بیشتر کار و صبوری کنم تا مبادا باعث رنجش خاطر مردم و رهبر معظم انقلاب شوم.

از ثبت الکترونیکی بیکاری تا برقراری مستمری در سامانه روابط کار

رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری وزارت رفاه با اشاره به زمینه شکل گیری و راه اندازی سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری در دوران کرونا گفت: به موازات سامانه بیمه بیکاری، طراحی سامانه جامع روابط کار هم در دستورکار قرار گرفت و اکنون همه متقاضیان می توانند پس از احراز هویت، مابقی موارد را در حوزه روابط کار درخواست و به ثبت برسانند.

صالحی امیری: قبل از توجه به کالبد شهر باید به حیات انسان توجه کرد

رئیس کمیته ملی المپیک با تأکید بر لزوم توجه به گفتمان انسان‌محور در شهرها گفت: قبل از توجه به کالبد شهر باید به حیات انسان توجه داشته باشیم.

استعفای وزیر بهداشت جمهوری چک در بحبوحه شیوع کرونا

وزیر بهداشت جمهوری چک روز گذشته (دوشنبه) اعلام کرد به منظور ایجاد فضای راه حلی برای وضعیت بغرنج شیوع کرونا در این کشور استعفا می‌دهد.