پنج‌شنبه 7 بهمن 1400

اجتماعی خبرگزاری ایسنا

اجتماعی خبرگزاری ایسنا

وزیر بهداشت اعلام کرد که عملا وارد پیک ششم شده ایم. توصیه اکید استفاده صحیح از ماسک، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و تزریق واکسن بویژه دز سوم است.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از ترافیک نیمه‌سنگین در چهار محور و انسداد موقت محور کرج - چالوس خبر داد.

سرپرست مرکز اورژانس تهران گفت: همزمان با مسابقه تیم‌های ملی ایران و عراق، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، دو دستگاه موتورلانس، سه دستگاه آمبولانس و با توجه به حضور بانوان، یک دستگاه آمبولانس بانوان در ورزشگاه آزادی مستقر می شوند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش گفت: باید برای رفع مشکل ترافیک قلعه نو باید برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت را ببینیم.

معاون ورزش و تفریحات بانوان سازمان ورزش شهرداری تهران با بیان اینکه هدف از برگزاری کلاس‌های مربی‌گری «ورزش و کودک» نوعی کارآفرینی برای بانوان است، تاکید کرد: بانوان سرپرست خانوار پس از اخذ مدرک می‌توانند در مهدکودک‌ها و بوستان‌های بانوان به فعالیت بپردازند و کسب درآمد کنند.

زمین لرزه ای به بزرگی 6.2 ریشتر سواحل تونگا را لرزاند.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: با توجه به گسترش سویه اُمیکرون، نگرانی از افزایش موارد بستری و ایجاد پیک جدید در هفته های آینده وجود دارد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به اینکه تاکنون برای بیش از 40 هزار نفر از گروه پرستاری پروانه صلاحیت حرفه ای صادر شده است، گفت: در سومین دوره این آزمون 6800 پرستار برای دریافت پروانه صلاحیت حرفه ای شرکت کرده اند.

مدیر کل مدیریت بحران استان کرمان مجموع خسارات ناشی از سیل و توفان از 25 تا 30 دی ماه در استان کرمان را حدود 4 هزار و 495 میلیارد تومان اعلام کرد.

وزیر بهداشت دانمارک روز گذشته (چهارشنبه) گفت: زیرسویه "بی ای.2" (BA.2) اُمیکرون که در دانمارک به گونه غالب اُمیکرون تبدیل شده، مسری تر از زیرسویه BA.1 به نظر می رسد.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت، مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به 130 میلیون و 412 هزار و 787 دُز رسید.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت، طی شبانه‌روز گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 14 هزار و 285 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد.

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش‌وپرورش گفت: بیش از 100 هزار دانش‌آموز در مدارس ایرانی خارج از کشور تحصیل می‌کنند.

فرمانده مرزبانی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از انهدام باند قاچاقچیان مواد مخدر و کشف 900 کیلوگرم تریاک در آب‌های خلیج فارس خبر داد.

جلسه کارگروه پرستاری جامعه نگر با حضور معاون پرستاری وزیر بهداشت و رئیس کل سازمان نظام پرستاری برگزار شد. در این نشست بر تسهیل صدور مجوز مراکز مراقبت در منزل (هوم کِر)، سختگیری در پایش آن‌ها، واگذاری نظارت به اتحادیه ها، لزوم توسعه این مراکز با توجه به افزایش سالمندی و بیماری های غیر واگیر و حمایت از حقوق اقشار آسیب پذیر تاکید شد.

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش‌وپرورش گفت: توجه به اسناد بالادستی و تقویت جایگاه فرهنگیان در جامعه باید جزو برنامه‌ها قرار گیرد.