فرهنگی خبرگزاری ایسنا

فرهنگی خبرگزاری ایسنا

چرا تلویزیون می‌خواهد مجانی برنامه ضبط کند؟

رضا عمرانی، بازیگر نمایش‌های رادیویی علت ریزش مخاطبان رادیو را چنین عنوان می کند: «شنونده های رادیو به شدت ریزش کرده و دلیلش هم عدم اطمینان مخاطب به رادیو است.»

یک پا در کودکی، یک پا در بزرگسالی

حمیدرضا شاه‌آبادی با بیان‌که یک پای نوجوانان در کودکی است و یک پا در بزرگسالی می‌گوید: به هیچ‌وجه نباید کودکان و نوجوانان را از مواجهه با دنیای بزرگسالی دور بدانیم، این یک ضرورت است که بچه‌ها به تدریج باید تمامی واقعیت‌ها را بشناسند و خودشان را برای مواجهه با آن‌ها آماده کنند.

چند پرسش از معاون هنری؛ از مجسمه های شهری تا واکسن هنرمندان

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ضرورت واکسیناسیون هنرمندان با توجه به آمار بالای مرگ و میر در بین این قشر، خاطرنشان کرد: «منطق و انسانیت حکم می‌کند افرادی که بیشتر در معرض خطر هستند، زودتر واکسینه شوند و گروه‌هایی که فعالیت های گروهی دارند و یا در ارتباط نزدیک با مردم و مخاطبان هستند مانند هنرمندان هم از این نگاه دور نیستند.»

همزمان با برگزاری جشنواره بین المللی صنایع دستی ایران، بیست و پنج مکان در شهر اصفهان به نام رشته های صنایع دستی کشورمان ثبت شد.

ویدئو / مراسم چهلمین روز درگذشت مهشاد کریمی

مراسم چهلمین روز درگذشت مهشاد کریمی، خبرنگار حوزه محیط زیست ایسنا، عصر سه‌شنبه (12 مرداد 1400) در قطعه نام‌آوران بهشت زهرا برگزار شد. چهل روز قبل اتوبوس حامل جمعی از خبرنگاران که برای تهیه گزارش از پروژه‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه به آن منطقه سفر کرده بودند، حوالی نقده در آذربایجان غربی واژگون شد و دو تن از خبرنگاران ایسنا و ایرنا یعنی مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی جان باختند.

فرزانه معصومیان گوینده و مجری رادیو بر اثر ابتلاء به کرونا درگذشت.

پیام تسلیت داوری اردکانی در پی درگذشت ستاری

متفکر ایرانی و استاد بازنشسته‌ی گروه فلسفه‌ی دانشگاه تهران درگذشت جلال ستاری، اسطوره‌شناس ایرانی را تسلیت گفت.

در مراسم اختتامیه اولین جشنواره بین‌المللی صنایع‌دستی ایران که در اصفهان و به‌صورت وبینار برگزار شد، اسامی 6 برگزیده دریافت نشان دست خلاق و 24 نفر از برگزیدگان دریافت نشان ملی همای‌زرین و همچنین برگزیده عنوان «استاد عالی مقام» اعلام شد.

برگزیدگان جام باشگاه‌های کتابخوانی معرفی شدند

برگزیدگان و شایستگان تقدیر پنجمین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی در بخش‌های نامه به نویسنده، فیلم کوتاه، باشگاه منتخب، معرفی نویسنده منتخب اعضای باشگاه‌ها، مدارس، کتابخانه‌های فعال، باشگاه‌های روستایی، مهدکودک‌ها و کتابفروشی‌های فعال معرفی شدند.

انجمن صدابرداران و صداگذاران سینما نسبت به طرح حقوق صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی واکنش نشان داد.

زیر و بم یک میلیارد و 600 میلیون تومانی که برای پژوهش سینمایی هزینه شد

سازمان سینمایی در دو سال 1398 و 1399 در حالی برای چند طرح پژوهشی بیش از یک میلیارد و 600 میلیون تومان قرارداد بسته که مشخص نیست فایده این طرح‌ها برای سینمای ایران چه خواهد بود!

جزئیات آزمون عملی رشته های کنکور هنر اعلام شد

جزئیات آزمون عملی متقاضیان مجموعه رشته های تحصیلی دارای شرایط خاص گروه آزمایشی هنر شامل نقاشی، ارتباط تصویری، آموزش هنر، هنرهای تجسمی، طراحی پارچه، طراحی لباس، طراحی صنعتی، کتابت و نگارگری دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در آزمون سراسری سال 1400 را که دارای آزمون عملی هستند اعلام شد.

پیکر جلال ستاری به خاک سپرده شد

مراسم تشییع پیکر «جلال ستاری» برگزار شد و پیکر این چهره فقید فرهنگی در قطعه هنرمندان آرام گرفت.

«مهدی عراقی را بکش!»

همزمان با نزدیک شدن به روز شهادت حاج مهدی عراقی کتاب «مهدی عراقی را بکش!» تالیف سیدمصطفی حسینی و عبدالرضا نعمت‌الهی منتشر می‌شود.

برگزاری برنامه فرهنگی «سفری به سرزمین امام مهربانی» در برلین

خانه ایران در برلین، برنامه «سفری به سرزمین امام مهربانی» را در قالب سری برنامه‌های فرهنگی و هنری معرفی ایران اسلامی به صورت مجازی برگزار کرد.

شهادت یک جانباز 70 درصد

«رحیم‌الله سلیمانی اردجانی»، جانباز 70 درصددر سن 60 سالگی به همرزمان شهیدش پیوست.