شنبه 5 اسفند 1402

بازخواست شدن سفیر روسیه توسط اسرائیل + جزئیات

وب‌گاه اقتصاد نیوز مشاهده در مرجع
بازخواست شدن سفیر روسیه توسط اسرائیل + جزئیات

اقتصادنیوز: وزارت امور خارجه اسرائیل خبر داد که سفیر روسیه در تل‌آویو در اعتراض به سفر نماینده حماس به مسکو، احضار شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، وزارت امور خارجه اسرائیل شامگاه یکشنبه خبر داد که سفیر روسیه در تل‌آویو در اعتراض به سفر نماینده حماس به مسکو، احضار شده است.

سفر مهم یکی از رهبران حماس به عراق + جزئیات

پیشتر وزارت خارجه روسیه خبر داده بود در سفر هیئتی از جنبش حماس به مسکو درباره «آزادسازی گروگان‌ها» و تخلیه اتباع روسیه و سایر کشورهای خارجی از غزه رایزنی انجام گرفت.

2 گفت‌وگوی تلفنی مهم امیرعبداللهیان

طبق اعلام وزارت خارجه روسیه، مسکو در این نشست بر موضع خود در خصوص تشکیل یک کشور مستقل فلسطینی در داخل مرزهای 1967 به پایتختی قدس شرقی تأکید کرد.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، روز پنجشنبه تأیید کرده بود هیئتی به نمایندگی از حماس به مسکو سفر کرده است. این سفر خشم مقام‌های اسرائیل را برانگیخت.

خبرگزاری ریانووستی پیش از این گزارش داده بود موسی ابو مرزوق سرپرستی این هیئت در سفر به مسکو را به عهده خواهد داشت.

این سفر در شرایطی انجام شده که «اسماعیل هنیه»، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، بامداد پنجشنبه از موضع روسیه و چین در شورای امنیت و خنثی‌کردن قطعنامه آمریکا در حمایت از اسرائیل، تمجید کرده بود.

پیش از این، نمایندگی آمریکا در سازمان ملل پیش‌نویس قطعنامه‌ای را در شورای امنیت توزیع کرده بود که ضمن محکوم‌کردن عملیات «طوفان الاقصی» توسط حماس، از تداوم حملات اسرائیل به نوار غزه حمایت می‌کرد.

این قطعنامه اما با وتوی چین و روسیه در شورای امنیت به تصویب نرسید. در مقابل آمریکا نیز برای تلافی، قطعنامه پیشنهادی روسیه برای توقف حملات اسرائیل به نوار غزه را وتو کرد.

همچنین بخوانید