چهارشنبه 26 مرداد 1401

جزئیات عرضه و تقاضای پایانی بازار سهام /3 گروه بزرگ قرمزپوش شدند

وب‌گاه دنیای اقتصاد مشاهده در مرجع
جزئیات عرضه و تقاضای پایانی بازار سهام /3 گروه بزرگ قرمزپوش شدند

در معاملات روز یکشنبه پنجم تیر ماه، شاخص کل بورس پایتخت با ریزش 18 هزار و 985 واحدی نسبت به روز شنبه به رقم یک میلیون و 501 هزار و 348 واحد رسید.

بیشترین سقوط شاخص کل بورس امروز رقم خورد و نماگر اصلی بورس تهران تا یک قدمی کانال 1.4 میلیونی پائین آمد.

در معاملات روز یکشنبه پنجم تیر ماه، شاخص کل بورس پایتخت با ریزش 18 هزار و 985 واحدی نسبت به روز شنبه به رقم یک میلیون و 501 هزار و 348 واحد رسید.

اما شاخص هم وزن بورس با افت 4 هزار و 975 واحدی در سطح 417 هزار و 684 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 236 واحد پائین آمد و در سطح 20 هزار و 347 واحد قرار گرفت.

بزرگان سبز و قرمز بورس و فرابورس

امروز نمادهای «فملی»، «فولاد» و «وبملت» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و نمادهای «وساپا»، «شیران» و «شاراک» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای «زاگرس»، «بپاس» و «کگهر» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «ساروج»، «تلیسه» و «زقیام» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس سآبیک صدرنشین است و خگستر و شستا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز دی، ددانا و کرمان پرتراکنش ترین نمادها هستند.

گروه‌های قرمز بازار 

امروز قیمت سهام تمامی نمادهای گروه‌های «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری»، «استخراج کانه‌های فلزی» و «شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی» افت کرد و این سه گروه یکپارچه قرمزپوش شدند.

متن کامل این گزارش را با تیتر «سقوط شاخص بورس /3 گروه بزرگ قرمزپوش شدند» در اقتصادنیوز بخوانید.