سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401

حضرت محمد

حضرت محمد

خبرگزاری مهر

جشن امضای کتاب «همت پنج به گوشم» شامل روایت زندگی جاویدالاثر اصغر فلاح پیشه دیروز در غرفه نشر 27 در سی‌وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد.

وب‌گاه گسترش

نوجوانی 15 ساله بر اثر سقوط از آبشار تفرجگاه فوت کرد.

خبرگزاری دانا

آیت الله عبادی با بیان اینکه بصیرت برای تشخیص خود و تبیین برای دیگران علاج و راه مقابله با شبیخون دشمن است گفت: برخی با وجود اینکه همه مقدمات در صحنه برای فهم و شعور فراهم است اما باز هم نمی‌فهمند چون به شکم‌هایشان از لقمه حرام پر شده است.

خبرگزاری تسنیم

دقت در زمان انتخاب همسر، قرآن خواندن و توجه به حلال و سالم بودن تغذیه، از جمله عواملی است که اثر مستقیم در هوش و استعداد فرزند آینده ما دارد.

خبرگزاری تسنیم

واسطه شدن در امر خیری مثل ازدواج به عنوان یک وظیفه بر عهده مسلمان‌ها گذاشته نشده، اما توجه به ارزش‌های اخلاقی این کار می‌تواند مشوق بسیار خوبی برای گام برداشتن در این راه باشد.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، پانزدهم شوال در تاریخ اسلام روز خاصی است. به شهادت منابعی چون «الصحیح من سیره النبی الاعظم» اثر مرحوم علامه آیت الله سید جعفر مرتضی عاملی در این روز به سال سوم هجری جنگ احد رخ داد و در طی آن حضرت سیدالشهدا حمزه بن عبدالمطلب (ع) به همراه 69 نفر از مسلمانان به شهادت رسید. در این جنگ تعداد مسلمانان هزار نفر بود که به روایت برخی از منابع 300 نفر از...

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، اهمیت حدیث در میان مسلمانان از آن رو است که از منابع اصلی استنباط احکام در فقه و عقاید در علم کلام محسوب می‌شود. همچنین احادیث از منابع اولیه پژوهش‌های تاریخی است. رسول اکرم (ص): کادَ الحَلیمُ أَن یَکونَ نَبیا. آدم بردبار به پیامبری نزدیک است. منبع: بحارالأنوار (ط - بیروت) ج 43، ص 70، ح 61

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - برخی معتقدند این روایت امام صادق (ع) که فرمود قرآن را همچون مردم تلاوت کنید، تاییدی بر اختلاف قرائت در قرآن است ولی برخی دیگر می گویند اختلاف قرائت کار هر کسی نیست، بلکه باید در این زمینه تخصص و تبحر داشت.

خبرگزاری مهر

15 شوال سالروز شهادت حضرت حمزه سیدالشهدا (ع) در غزوه احد است. درباره آن حضرت در عصر جدید چند کتاب مفید منتشر شده است.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

حدیث حضرت محمد (ص) درباره بردباری را در این گزارش بخوانید.

وب‌گاه مشرق نیوز

آیت‌الله جاودان هدایت مردم را از وظایف مهم روحانیون دانست و گفت: برنامه «زندگی پس از زندگی» خوب است زیرا بسیاری از روایاتی را که ما خوانده‌ایم، در این برنامه گفتند.

خبرگزاری ایرنا

قم - ایرنا - رئیس سازمان عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی کشور با بیان اینکه ضرورت کشور و انقلاب ایجاب می‌کرد که جراحی بزرگ اقتصادی با قدرت و قوت انجام گیرد گفت: مردم باید مراقب جنگ روانی دشمن باشند و محکم پای انقلاب و اسلام ایستادگی کنند.