فرهنگ و هنر

فرهنگ و هنر

نمایشگاه یاد زال در دزفول گشایش یافت
خبرگزاری ایرنا

دزفول - ایرنا - نمایشگاه گروهی یاد زال به مناسبت نخستین سالروز جاودانگی استاد محمود زال از هنرمندان دزفول عصر جمعه در نگارخانه هنرمندان این شهر گشایش یافت.

جهانی شدن روستای بسک تربت‌حیدریه پیگیری می‌شود
خبرگزاری ایرنا

تربت‌حیدریه - ایرنا - نماینده مردم تربت‌حیدریه، زاوه و مه‌ولات در مجلس شورای اسلامی گفت: با جدیت پیگیر تحقق زیرساخت‌های لازم برای جهانی شدن روستای ملی "بسک" به عنوان شهر ابریشم کشی جهان هستیم.

فریدون عباسی: اراک جنجالی بود که برجام را توجیه کنند
خبرگزاری ایسنا

فریدون عباسی با حضور در برنامه دست خط از نقش شهید فخری‌زاده در بررسی و تهیه نقشه راه هسته‌ای کشور در دهه 60 و 70 سخن گفت.

سخنگوی وزارت خارجه درگذشت رهنورد زریاب را تسلیت گفت
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیامی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام درگذشت رهنورد زریاب خالق گلنار و آیینه را تسلیت گفت.

«عمارت پیرنیا» در لاله زار تهران جان تازه می‌گیرد
خبرگزاری ایرنا

تهران_ ایرنا_ مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران اعلام کرد: عملیات آوار و نخاله‌برداری و اقدامات حفاظتی برای استحکام بناهای تاریخی مجموعه عمارت پیرنیا که سه ساختمان از دوره قاجار تا پهلوی را شامل می‌شود، در حال انجام است.

نقاشی 280 هزار یورویی در سطل زباله پیدا شد!
خبرگزاری ایسنا

پلیس آلمان تابلو نقاشی ارزشمندی را که یک بازرگان در فرودگاه «دوسلدورف» جا گذاشته بود در یک سطل زباله پیدا کرد.

«بی‌رحمانه سینه چگاسفلی را شکافتند»
خبرگزاری ایسنا

از یک سو نماد کاروان بازی‌های المپیک و پارالمپیک را یکی از آثار تاریخی 2800 ساله بهبهان انتخاب کرده‌اند و از سوی دیگر چشم و گوش‌شان را بستند تا صدای اعتراض‌ها را نشوند و بتوانند به راحتی لودر را از روی محوطه‌ی چگاسفلی، قدری آن‌طرف‌تر از «ارجان» عبور دهند.

فرهنگ جامعه محلی و محصولات بومی در کانون توجه گردشگران
خبرگزاری مهر

یزد مدیرکل دفتر همکاری و توافق‌های بین المللی وزارت میراث فرهنگی گفت: فرهنگ جامعه محلی و محصولات بومی به کانون توجه گردشگران به ویژه در گردشگری روستایی تبدیل شده است.

تارتار: مجبوریم نتیجه‌گرا بازی کنیم
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: ما مجبور نتیجه گرا بازی کنیم زیرا به بازی زیبا امتیاز نمی‌دهند.

درختان کنوکارپوس بوشهر نیاز به جایگزینی دارند
خبرگزاری ایرنا

بوشهر - ایرنا - رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: باتوجه به مشکلاتی که درختان کنوکارپوس برای شهروندان و تاسیسات زیربنایی بوجود آورده، ضرورت دارد براساس اولویت بندی معابر این درختان حذف و گونه های مناسب دیگری جایگزین آنها شود.

تارتار: نتیجه بهتر از بازی زیباست / از تراکتور پیشنهادی نداشتم
خبرگزاری ایسنا

سرمربی پیکان می‌گوید از تیم تراکتور پیشنهادی نداشته است.

محکوم به بردن آلومینیوم اراک هستیم / از تراکتور پیشنهاد ندارم
خبرگزاری مهر

سرمربی تیم فوتبال پیکان با بیان اینکه جدول لیگ برتر در حال حاضر کاذب است، گفت: بردن آلومینیوم اراک اهمیت زیادی برای تیم ما دارد.

محمداعظم رهنورد زریاب درگذشت
خبرگزاری مهر

محمداعظم رهنورد زریاب، نویسنده سرشناس بر اثر ابتلا به کرونا در سن 77 سالگی درگذشت.

آواربرداری عمارت پیرنیا در حال اجراست
خبرگزاری ایسنا

عملیات آوار و نخاله برداری و همینطور اقدامات استحفاظی برای استحکام بناهای تاریخی مجموعه عمارت هرمز پیرنیا که در وضعیت ناپایدار قرار دارند و با توجه به بارشهای اخیر نیمه دوم سال امکان تخریب بیشتر آن وجود دارد، در حال اجراست.

فعالین حوزه گردشگری کردستان تسهیلات کرونا نگرفتند
خبرگزاری ایرنا

سنندج - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان گفت: بیشتر فعالین حوزه گردشگری در این استان بخاطر مشکلات سامانه نتوانسته‌اند تسهیلات دولتی مرتبط با شیوع کرونا را دریافت کنند.

جنگل‌های هیرکانی در گستره 5 استان شمالی بر دامنه البرز
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به گستره جنگل‌های هیرکانی در پنج استان شمالی کشور در دامنه شمالی البرز و ساحل جنوب و جنوب‌غربی دریای خزر، تاکید کرد: این منطقه مورد حفاظت مشترک این وزارتخانه و سازمان حفاظت محیط‌زیست ایران است.