یک‌شنبه 12 آذر 1402

فرهنگ و هنر

فرهنگ و هنر

وب‌گاه فرارو

وقتی هند به تصرف نادرشاه درآمد، او کرور کرور غنیمت برداشت و به ایران آورد. می‌گویند آن‌ها را در کاخ کلات پنهان کرد، اما می‌دانید این گنج چه شد؟

وب‌گاه فرارو

تخمه آفتابگردان یکی از مغزدانه‌ها است و در هرم راهنمای غذایی ایران در گروه حبوبات و مغز‌ها قرار می‌گیرد.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: در هفت ماه گذشته حدود 50 هزار گردشگر چینی به ایران آمدند.

وب‌گاه خبر آنلاین

نشست خبری سومین جشنواره بین المللی همام ویژه معلولین و جانبازان با حضور محمد رضا مشهدی دبیر جشنواره، دکتر مریم جلالی عضو شورای سیاستگذاری جشنواره، دکتر سید مجتبی موسوی رئیس هیات داوران جشنواره در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد.

وب‌گاه مشرق نیوز

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: در هفت ماه گذشته حدود 50 هزار گردشگر چینی به ایران آمدند.

وب‌گاه خبر آنلاین

طاهری کیا، عضو هیات علمی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و علوم اجتماعی فرهنگ خلسه را عاملی بسیار مهم می داند که اجازه نداده ایرانیان به خلق امر نو بیندیشند و از این رو به جای اندیشه در باره آینده، همواره در گذشته سیر کرده اند. از نظر او این فرهنگ اجازه نداده تا زمان مشروطه ایرانیان به غیر از اندکی در فلسفه در علوم دیگر انباشت و تراکم علمی داشته باشند. از این رو تا زمان مشروطه ایرانیت فاقد...

خبرگزاری خبرنگاران جوان

نشست خبری سومین جشنواره بین المللی همام ویژه معلولین و جانبازان در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

وب‌گاه خبر آنلاین

مبلغ نوشت: استاد درس خارج حوزه علمیه گفت: فقه باید حریم خود را بشناسد یعنی نه حق خود را به دیگران بدهد و نه حقی از دیگران بگیرد؛ ما قبل از انقلاب به خاطر برخی تصورات مانند اینکه سیاست ما عین دیانت است و کشاندن فقه به مدیریت کشور وارد ساحاتی شده‌ایم که ماموریت و رسالت فقه نیست لذا تصورات ساده‌ای از تفکیک قوا، حق مشارکت و پول و اسکناس و مرگ مغزی و بورس دارد و اینها را وارد فقه می‌کند؛...

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: در هفت ماه گذشته حدود 50 هزار گردشگر چینی به ایران آمدند.

خبرگزاری ایرنا

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درگذشت تمنا یوسفی، حسن همتی و امیر صاحب‌جلال سه هنرمند تئاتر را تسلیت گفت و نوشت: با درگذشت این هنرمندان داغی تازه بر جان نجیب تئاتر ایران زمین وارد شد.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه مشکل ایرانیان خارج از کشور تنها در دولت سیزدهم قابل حل است، گفت: تصور اشتباه ضدانقلاب بودن ایرانیان خارج از کشور را باید از میان برداریم.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر سامانه چک به زودی راه نیفتد از ظرفیت‌های کمیسیون اصل 90 مجلس برای برخورد با خاطیان استفاده خواهد شد.

وب‌گاه الف

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور با بیان اینکه مشکل ایرانیان خارج از کشور تنها در دولت سیزدهم قابل حل است، گفت: تصور اشتباه ضد انقلاب بودن ایرانیان خارج از کشور را از میان برداریم.

خبرگزاری تسنیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی علی فروزانفر را به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران منصوب کرد.