فرهنگ و هنر

فرهنگ و هنر

حضور گروه‌های مقاومت فلسطینی و لبنانی در مجلس برای بررسی سازش خیانت‌کارانه
خبرگزاری ایسنا

بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد بانک‌های خصوصی، وضعیت کیفیت و قیمت خودرو و مشکلات صنعت خودروسازی و همچنین بررسی توافق نامه عادی سازی روابط کشورهای امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی با حضور نمایندگان گروه‌های مقاومت فلسطینی و لبنانی در دستور کار جلسات کمیسیون‌های تخصصی در هفته جاری قرار دارد.

فاز دوم مرمت قلعه پرتغالی های جزیره هرمز آغاز شد
خبرگزاری ایسنا

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان از آغاز فاز دوم مرمت قلعه پرتغالی های جزیره هرمز خبر داد.

چراغ روشن تولید
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رهبر معظم انقلاب اسلامی با تاکیدی که بر تعیین نامگذاری سال جاری در حوزه اقتصاد و جهش تولید داشتند نشان از این دارد که معظم له به موضوع تولید و توان و ظرفیت‌های کشور برای افزایش، رونق و جهش تولید بسیار امیدوار هستند.

استاد دانشگاه: دعا اراده انسان را در برابر سختی‌ها قوی می‌کند
خبرگزاری ایرنا

گناوه - ایرنا - استاد فلسفه دین دانشگاه تهران و محقق حوزه علمیه گفت: انسان با و راز ونیاز با خداوند از شیر شیطان محفوظ می‌ماند و دعا اراده او را در برابر سختی‌ها تقویت و مقتدر می‌کند.

فرمانده سپاه طارم: دفاع مقدس، دریایی از معارف است
خبرگزاری ایرنا

زنجان - ایرنا - فرمانده سپاه ناحیه طارم گفت: دفاع مقدس دریایی از معارف است که می‌تواند همانند ذخیره‌ای در جهت پیشرفت و تعالی جامعه ایران و حل مشکلات پیش رو مورد استفاده قرارگیرد که این موضوع در شرایط کنونی از اهمیتی دو چندان برخوردار است.

آبی که با وصیت پدر هنوز گرم است
خبرگزاری ایرنا

سنندج - ایرنا - خیلی وقت است از رونق افتاده و نسل جدید حتی از وجود چنین مکان‌هایی بی‌خبر هستند، حمام‌هایی که روزگاری بروبیایی داشتند، حالا در کنج خلوت کوچه‌ها جاخوش کرده‌اند، تنها بازمانده این گرمابه‌ها در سنندج، ارثیه‌ای است که آب آن بنابر وصیت پدر، هنوز گرم است.

کتاب «پرتاب‌های فلسفه» در بازار کتاب
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - کتاب «پرتاب‌های فلسفه» در چهار بخش و با موضوع ارتباط فلسفه با زندگی و زمانه امروز به قلم محمدمهدی اردبیلی منتشر و روانه بازار کتاب شد.

بازخوانی نقش دلاوران دیار سبلان در روزهای حماسه و ایثار
خبرگزاری مهر

اردبیل امسال با فرا رسیدن سی و یکم شهریور ماه، وارد چهل سالگی روزهای طلایی ایثار و مقاومت دفاع مقدس می‌شویم؛ روزهایی که هیچ زمان از ذهن و دل این ملت نخواهد رفت.

یک اثر تاریخی در بروجرد ثبت ملی شد
خبرگزاری ایرنا

ببروجرد - ایرنا - رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بروجرد گفت: حمام تاریخی واقع در روستای بردبل بروجرد در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد.

تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد بانک‌های خصوصی در مجلس بررسی می‌شود
خبرگزاری مهر

تقاضای تعدادی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از بانک‌های خصوصی در کمیسیون اقتصادی مجلس بررسی می‌شود.

سرمایه‌گذار بومی متقاضی ساخت سایت موزه در تپه زاغه سگزآباد شد
خبرگزاری ایرنا

قزوین - ایرنا - یک سرمایه‌گذار بومی متقاضی ساخت سایت موزه در تپه زاغه و محوطه‌های پیش از تاریخ سگزآباد شهرستان بوئین زهرا شد و برای اجرای این طرح فرهنگی اعلام آمادگی کرد.

شفاف‌تر باشید!
خبرگزاری ایسنا

بیشتر از یک هفته از انتشار فهرست آثار مورد حمایت انجمن هنرهای نمایشی در سال 98 (در تهران) گذشته و حالا که کمی آتش هیجان و گله‌گذاری‌ها فروکش کرده، انتظار می‌رود که اولا شفاف‌سازی انجام شده با رفع نقص‌ها تکمیل و بعد هم گزارش مالی نیمه‌ی ابتدایی امسال در همین پایان شهریور اعلام شود.

تمبر یادبود چهل سالگی دفاع مقدس در البرز رونمایی شد
خبرگزاری ایرنا

کرج - ایرنا - تمبر چهل سالگی دفاع مقدس جمعه شب در پایان مراسم بیست و سومین گردهمایی یادگاران دفاع مقدس استان البرز در کرج رونمایی شد.

استاندار خراسان جنوبی: ایده‌های دارای توجیه اقتصادی حمایت می‌شوند
خبرگزاری ایرنا

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: آمادگی لازم برای حمایت از طرح و ایده‌های دارای توجیه اقتصادی و با قابلیت عملیاتی شدن را از جمله در حوزه گردشگری داریم.

رویدادهای ورزشی خراسان رضوی در هفته‌ای که گذشت
خبرگزاری ایرنا

مشهد - ایرنا - برگزاری مسابقات دوچرخه سواری بانوان، مسابقات سوارکاری مردان و کلنگ زنی 11 زمین ورزشی تنیس از مهمترین رویدادهای ورزشی خراسان رضوی در هفته گذشته بود.

40 میلیارد ریال تسهیلات جبران خسارت کرونا به فعالان صنایع‌دستی زنجان پرداخت شد
خبرگزاری ایرنا

زنجان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان گفت: از آغاز امسال تاکنون 40 میلیارد ریال تسهیلات جبران خسارت کرونا به صنعتگران صنایع دستی این استان پرداخت شده است.