فرهنگ و هنر

فرهنگ و هنر

نگرانی ترکی برای مطالعه و پژوهش ادبی نسل پساکرونا
خبرگزاری مهر

محمدرضا ترکی گفت: ما نسل میانه‌ایم و در دانشکده‌های ادبیات و پیش از آن، استادانمان با متون ادبی مانوس‌تر بودند اما این‌نگرانی وجود دارد که پس از کرونا، نسل بعدی گزیده گزیده متن‌ها را بخواند.

احیای 12 هزار واحد تولیدی در کشور
خبرگزاری مهر

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از احیای 12 هزار واحد تولیدی در کشور خبر داد.

چهار باشگاه ورزشی متخلف در خراسان جنوبی پلمب شد
خبرگزاری ایرنا

بیرجند - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: در هفته اول اعمال محدودیت‌های شدید کرونایی، 60 مورد بازدید از فضاها و اماکن ورزشی خصوصی و دولتی استان انجام و چهار باشگاه متخلف نیز پلمپ شد.

پیامبر مهربانی موضوع جشنواره مجازی دانشجویی
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - جشنواره مجازی دانشجویی نور محمد باهدف معرفی پیامبر صلح و مهربانی به جهانیان، برگزار می‌شود.

خبرگزاری تسنیم

وزارت میراث فرهنگی وگردشگری، در ادامه اقدامات حمایتی از فعالان صنایع دستی، 600 بسته کمک معیشتی در بین هنرمندان صنایع دستی استان تهران توزیع کرد.

محوطه تاریخی کوهساران اهواز در فهرست آثار ملی ثبت شد
خبرگزاری ایرنا

اهواز - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان گفت: محوطه تاریخی کوهساران اهواز با تلاش مجموعه این اداره‌کل، اداره میراث فرهنگی اهواز، انجمن‌های مردم‌نهاد و دوستداران میراث فرهنگی در فهرست آثار ملی ثبت شد.

بازگشت از فرودگاه با وجود صدور بلیط برای مبتلایان کرونا
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رییس هیات‌مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی از دسترسی نداشتن دفاتر فروش بلیط به لینک بیماران کرونایی خبر داد و گفت: بلیط برای همه افراد صادر می‌شود اما برخی از ایرلاین‌ها مسافران مبتلا به کرونا را از فرودگاه به خانه بر می‌گردانند.

ابلاغ مراتب ثبت ملی نسخه کتاب «قانون» بوعلی سینا به استاندار همدان
خبرگزاری مهر

مراتب ثبت 11 اثر منقول فرهنگی‌تاریخی از سوی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به استاندار همدان ابلاغ شد یکی از این آثار نسخه کتاب قانون بوعلی سیناست.

نباید به سیب و گلابی‌های مذاکره دلخوش کرد
خبرگزاری ایسنا

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ترور شهید فخری‌زاده اظهار کرد: نباید به سیب و گلابی‌های مذاکره دلخوش کرد.

درخشش 2 بانوی هنرمند ایرانی در نمایشگاه صنایع دستی غرب آسیا
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور اعلام کرد: 2 زن هنرمند از روستای دارستان کرمان و روستای بحیری بوشهر موفق به کسب عنوان برتر در نمایشگاه مجازی شورای جهانی صنایع‌دستی در منطقه غرب آسیا شدند.

مرمت اضطراری کاخ تاریخی مروارید کرج در دستور کار قرار گرفت
خبرگزاری ایرنا

کرج - ایرنا - سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز اعلام کرد که مرمت اضطراری مجموعه کاخ تاریخی مروارید واقع در مهرشهر کرج در دستور کار قرار گرفت.

12 هزار واحد تولیدی به همت بنیاد برکت امسال احیا می‌شود
خبرگزاری ایرنا

سمنان - ایرنا - مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: احیای 12 هزار واحد تولیدی در کشور به همت این بنیاد به منظور توسعه اقتصادی و اشتغالزایی تا پایان امسال در دستور کار است.

وزیر میراث فرهنگی مراتب ثبت ملی «قانون» بوعلی سینا را ابلاغ کرد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سه نامه جداگانه، مراتب ثبت ملی نسخه کتاب «قانون» بوعلی سینا و 10 اثر منقول فرهنگی‌تاریخی را به استاندار همدان ابلاغ شد.

وبینار معرفی جاذبه های گردشگری و صنایع دستی کرمان برگزار شد
خبرگزاری ایرنا

کرمان - ایرنا - معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از برگزاری وبینار معرفی جاذبه های گردشگری و صنایع دستی این استان در کاروانسرای گنجعلیخان کرمان خبر داد.

بررسی مبانی آموزش گردشگری در نشست کانون تفکر دانشگاه یزد
خبرگزاری ایرنا

یزد_ ایرنا _کانون تفکر گردشگری دانشگاه یزد در نشست مجازی خود به بررسی سهم و نقش آموزش در صنعت گردشگری با نگاه به سند راهبری توسعه گردشگری پرداخت.

مسوولان گلستان: راه شهید فخری‌زاده با استقامت و ایثار ادامه دارد
خبرگزاری ایرنا

گرگان - ایرنا - مسوولان استان گلستان با محکوم کردن ترور محسن فخری‌زاده دانشمند و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع، تاکید کردند که جوانان توانمند ایران، پرچم عزت بخش شهیدان علم و فضیلت را بر بام اندیشه خویش به اهتزاز درآورده و راه پرافتخار آنان را با استقامت و ایثار ادامه خواهند داد.