فرهنگ و هنر

فرهنگ و هنر

خبرگزاری خبرنگاران جوان

کتاب ««کمک‌های فلسفه» اثر جان سلرز با ترجمه شهاب الدین عباسی، در نشر صدای معاصر منتشر شد.

یک پا در کودکی، یک پا در بزرگسالی
خبرگزاری ایسنا

حمیدرضا شاه‌آبادی با بیان‌که یک پای نوجوانان در کودکی است و یک پا در بزرگسالی می‌گوید: به هیچ‌وجه نباید کودکان و نوجوانان را از مواجهه با دنیای بزرگسالی دور بدانیم، این یک ضرورت است که بچه‌ها به تدریج باید تمامی واقعیت‌ها را بشناسند و خودشان را برای مواجهه با آن‌ها آماده کنند.

خبرگزاری ایسنا

همزمان با برگزاری جشنواره بین المللی صنایع دستی ایران، بیست و پنج مکان در شهر اصفهان به نام رشته های صنایع دستی کشورمان ثبت شد.

کتاب «سه نیمه سیب»، روایت دو عاشق
وب‌گاه مشرق نیوز

نویسنده کتاب «سه نیمه سیب» به سجاده اهدایی مقام معظم اشاره کرد که سرانجام آن سجاده دو تکه می‌شود و زیر سر این دو برادر شهید مصطفی و مجتبی بختی قرار می‌گیرد.

خانواده 5 هزار نفری عشایر البرز حافظان امنیت غذایی کشور هستند / نقدینگی و خرید تضمینی؛ حلقه مفقوده تولیدات عشایر
خبرگزاری دانا

علیرضا عباسی گفت: عشایر غیور کشور با دامداری، تولید محصولات کشاورزی، لبنیات و صنایع دستی سهم بزرگی در رفع نیازهای کشور دارند.

توصیه رهبری به رئیسی درباره تشکیل دولت / روایت روزنامه اصلاح‌طلب از نقاط ضعف ظریف / روحانی آینده‌ای در سیاست ایران ندارد؟
وب‌گاه الف

هر روز اخبار فراوانی در رسانه ها منتشر می شود که دنبال کردن آنها حتی برای آنان که اهل مطالعه اخبار هستند کار را دشوار می‌کند. بسته خبری - تحلیلی الف با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل های صورت گرفته در این زمینه مخاطبان خود را از مهمترین وقایع روز آگاه می‌کند.

رویداد فرهنگی جدید در قلب سوریه
خبرگزاری مهر

نمایشگاه «نفحات از حمص» توسط انجمن فرهنگی و هنری اورنینا به مدت یک هفته در کلیسای بانوی صلح در محله «بوستان الدیوان» واقع در محله حمص کشور سوریه به منظور یادآوری تاریخ این شهر برگزار شد.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

کتاب ««کمک‌های فلسفه» اثر جان سلرز با ترجمه شهاب الدین عباسی، در نشر صدای معاصر منتشر شد.

آزمون 5 رشته کاردانی نظام جدید برگزار می شود
خبرگزاری مهر

آزمون مقطع کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال 1400 روز 22 مرداد برگزار می شود.

جزئیات آزمون عملی رشته های کنکور هنر اعلام شد
خبرگزاری ایسنا

جزئیات آزمون عملی متقاضیان مجموعه رشته های تحصیلی دارای شرایط خاص گروه آزمایشی هنر شامل نقاشی، ارتباط تصویری، آموزش هنر، هنرهای تجسمی، طراحی پارچه، طراحی لباس، طراحی صنعتی، کتابت و نگارگری دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در آزمون سراسری سال 1400 را که دارای آزمون عملی هستند اعلام شد.

زمان و مکان آزمون های عملی رشته‌های گروه هنر کنکور 1400 اعلام شد
خبرگزاری مهر

زمان و مکان برگزاری آزمون عملی و طراحی رشته‌های تحصیلی دارای شرایط خاص گروه آزمایشی هنر در آزمون سراسری سال 1400 اعلام شد.

ارائه خلاصه عملکرد کمیسیون فرهنگی و اجتماعی دوره پنجم شورای اسلامی شهر تهران
خبرگزاری ایسنا

محمدجواد حق شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی، در آخرین جلسه علنی دوره پنجم شورای اسلامی شهر تهران، گزارش خلاصه عملکرد این کمیسیون در دوره پنجم را ارائه کرد.

تنش آبی خوزستان دستپخت وزارت نیرو است
خبرگزاری دانا

سیاست‌های ناکارآمد و غیرکارشناسانه وزارت نیرو طی دو دهه گذشته در انتقال بخشی از منابع آبی خوزستان به استان‌های مرکزی کشور به مرور زمان بحران امروز را رقم زده است.

متقاضیان سفرهای قسطی افزایش یافته اند
خبرگزاری اکو نیوز

فراخوان سیزدهمین «سوگواره هنر عاشورایی» منتشر شد
خبرگزاری دانا

سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی، با هدف تکریم ساحت امام سوم شیعیان و شهدای گرانقدر کربلا و معرفی هنرمندانه مفاهیم عاشورایی فراخوان ارسال اثر داد.