فرهنگ و هنر

فرهنگ و هنر

انتشار فراخوان پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - فراخوان پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان در پنج بخش مسابقه تئاتر خیابانی ایران، دیگرگونه‌های اجرایی، نمایش‌های آیینی و سنتی، تئاتر کودک و نوجوان و مهمان جهت برگزاری در مهر ماه 1400 منتشر شد.

شهرستان روستانشین راز و جرگلان بدون روستای گردشگری / سازه‌های جدیدی که هویت بافت مسکونی را می بلعند
خبرگزاری دانا

شهرستان راز و جرگلان که بیشترین مناطق روستا نشین استان خراسان شمالی را دارا است، هنوز با گذشت دو دهه از استانی شدنش، تکلیف روستاهای هدف گردشگری اش مشخص نشده و به ثبت نرسیده است.

اینترنت، بستر تحول اقتصادی روستاهای بوشهر
خبرگزاری ایرنا

بوشهر - ایرنا - تقویت زیرساخت‌های ارتباطی، گسترش دسترسی به اینترنت و شبکه ملی اطلاعات و افزایش پهنای باند، توسعه عدالت اطلاعاتی، ایجاد فضای اشتغال و کسب و کار، بهبود کیفیت و میزان دسترسی آسان به خدمات را به دنبال خود می‌آورد..

صنایع‌دستی منسوخ نی‌ریز احیا می‌شود
خبرگزاری ایسنا

مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نی‌ریز در استان فارس گفت: رشته‌های منسوخ شده صنایع دستی در این شهرستان، احیاء می‌شود.

فراخوان جشنواره تئاتر خیابانی مریوان
وب‌گاه عصر ایران

منصور اوجی به روایت تصویر
خبرگزاری ایسنا

با نگاهی به زندگی منصور اوجی و مرور دو شعر کوتاه از او، به تماشای تصاویری از این شاعر فقید در کنار چهره‌های مطرح ادبیات معاصر می‌نشینیم.

سازمان دانش‌آموزی خراسان جنوبی بیش از 29 هزار عضو دارد
خبرگزاری ایرنا

بیرجند - ایرنا - مدیر سازمان دانش‌آموزی خراسان جنوبی گفت: بیش از 29 هزار دانش‌آموز دختر و پسر عضو تشکل سازمان دانش‌آموزی استان زیر نظر یک هزار و 624 مربی در 600 مدرسه مشغول مهارت‌آموزی و فراگیری آداب زندگی فردی و اجتماعی هستند.

حسین دهقان: با تبعیت سپاه از جریانات سیاسی مخالفم
وب‌گاه فرارو

سردار حسین دهقان گفت: اگر قرار باشد نظامی‌ها تابعی از یک بخش سیاسی جامعه قرار بگیرند یا در خدمت بخشی از سیاسیون جامعه قرار بگیرند یعنی اساسا از فلسفه وجودیشان فاصله گرفتند. امام با این امر مخالفت کردند نه تنها حضرت امام بلکه امروز هم رهبری با این امر مخالف هستند و نه تنها رهبری و امام بلکه ما سپاهی‌ها هم با این مخالف هستیم که سپاه بخواهد وارد عرصه سیاسی و کار سیاسی شود.

حضور گسترده در انتخابات 28 خرداد به تعبیر رهبری، آزادسازی خرمشهری دیگر است / به تغییر رأی بدهیم، نه به تکرار
خبرگزاری دانا

قاسم حبیب زاده گفت: چندی پیش رهبر معظم انقلاب نکته ای را فرمودند و گفتند که خرمشهرها در پیش است و شما باید تمام انرژی خود را برای آزادی آن نگه دارید. در سوم خرداد ماه که سالروز آزادسازی خرمشهر را داریم، در 28 خرداد یک آزادسازی خرمشهر دیگری را خواهیم داشت که "حضور گسترده در انتخابات" است.

تاکید ابتکار بر نقش سازمانهای مردم‌نهاد در رصد سیاست‌ها و تصمیم‌های جوامع
خبرگزاری ایسنا

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، با تاکید بر نقش سازمانهای مردم‌نهاد در رصد و دیده‌بانی سیاست‌ها و تصمیم‌های جوامع، گفت: رصد و دیده بانی در هر جامعه‌ای اهمیت بالایی دارد، جوامع مردم سالار از ظرفیت جامعه مدنی برای رصد و دیده بانی استفاده می‌کنند. این موضوع مهمی است که ما به آن اعتقاد دایم و همواره سعی کردیم دیدگاه‌ها، انتقادات و پیشنهادات را بشنویم و این دیدگاه‌ها را در سیاست ها...

خرس میلیون پوندی «داوینچی» به حراجی می رود
خبرگزاری ایسنا

طراحی «لئوناردو داوینچی» از یک خرس، در حراجی پیش رو کریستیز با قیمت قابل‌توجهی به مزایده گذاشته خواهد شد.

ضرورت حمایت از کارآفرینان و کارگران برای تحقق شعار سال
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رییس کمیته بانوان کانون عالی انجمن صنفی کارگری زنان گفت: کارگران و کارآفرینان ستون فقرات جامعه هستند و حمایت از آنان متضمن تحقق شعار سال است.

علوم جدید توانایی درک عالم معنا را ندارند / معاصر با مدرن فرق دارد
خبرگزاری مهر

سیدحسین نصر گفت: معاصر با مدرن و متجدد خیلی فرق دارد و با هم یکی نیستند. درختان بید مجنون امروز هستند ولی از دوهزار سال پیش وجود داشتند. بنابراین می شود «امروزی» بود ولی «مدرن» نبود.

نخلستان ها و باغ های هم پیوند بافق در فهرست میراث ملی ثبت شد
خبرگزاری ایرنا

یزد - ایرنا - رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بافق گفت: با پیگیری های انجام شده از سوی فرمانداری، اداره کل مربوطه استان یزد ، نخلستان‌ها و باغ‌های هم پیوند این شهرستان در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.