یک‌شنبه 16 بهمن 1401

فرهنگ و هنر

فرهنگ و هنر

وب‌گاه عرشه آنلاین

کاوش‌های باستان‌شناسی در بخش دیگری از سد چم‌شیر، زوایای پنهان یک معماری را روشن کرد. باستان‌شناسان در این محوطه یک قبر نوزاد با شواهدی از دوره اسلامی پیدا کردند. همچنین، مکانی که برای تدفین شخصی محترم و محل به امانت گذاشتن استخوان‌های افراد متوفا بوده است، یافته شد.

خبرگزاری تسنیم

نمایشگاه "حسن روح‌الامین" در موزه هنرهای شرقی مسکو به همت رایزنی فرهنگی ایران در روسیه برگزار شد.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

افتتاحیه نمایشگاه محصولات ایرانی در عمان عصر روز شنبه همزمان با ولادت حضرت علی علیه السلام در شهر مسقط افتتاح شد.

وب‌گاه عرشه آنلاین

امیررضا خادم نماینده اسبق مجلس و عنوان‌دار کشتی جهان و المپیک در یک گفت‌وگوی مفصل به تشریح شرایط موجود پرداخت.

وب‌گاه خبر آنلاین

یزدی خواه به خبرآنلاین گفت: از جهت اقتصادی ما هنوز هیچ آمار رسمی نداریم که چند درصد از مردم در این فضا مجازی کسب و کار دارند، شما می گویید دو میلیون هستند، اما من می گویم صد هزار نفر هستند یعنی هیچ مبنایی وجود ندارد، ما نه مبنای مالیاتی داریم و نه مبنای آماری. این‌که بگوییم چون اینستا بسته شده پس کسب و کار آنها هم نابود شده، ما چنین چیزی را قبول نداریم

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، فیلسوفی که بیش از همه به درک سایه مضاعف وقیح قدرت عمومی نزدیک شد فریدریش شلینگ بود. هیچ روحی، بدون جهان ارواح وجود ندارد، هیچ روحانیت ناب لوگوسی بدون «جسمانیت روحانی» مردگان زنده وجود ندارد. این انحراف روحانیت و معنویت خبری بالعرض نیست. امکان این انحراف در دل مفهوم روحانیت نهفته است. هیچ روحی بدون ارواح اشباح وجود ندارد، هیچ روحانیت نابی بدون شبح...

خبرگزاری ایرنا

پردیس - ایرنا - رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر کارگاه آموزشی یکروزه در رشته سفالگری و چرم دوزی برای کودکان تحت پوشش بهزیستی برگزار شد.

خبرگزاری مهر

معاون دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران انقلاب فرانسه و جنگ‌های ناپلئون را دو دلیل اصلی کاهش تعداد دانشگاه‌ها در اروپا از حدود 150 دانشگاه در قرن 18 به حدود 80 دانشگاه در قرن 19 دانست.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

مدیرعامل کانون پرورش فکری در نشست خبری رؤسای کتابخانه‌های بزرگ کشور بر اهمیت توجه به کتاب و کتابخوانی در برنامه‌های کانون تأکید کرد.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

مسابقات والیبال برفی قهرمانی کشور از 23 بهمن ماه جاری به مدت سه روز و به میزبانی همدان در دهکده توریستی تفریحی گنجنامه برگزار می‌شود، این رقابت‌ها برای نخستین بار در سطح کشور در همدان آغاز به کار خواهد کرد.

خبرگزاری تسنیم

معاون فرهنگی آموزش و پرورش در نشست خبری کتابخانه‌های بزرگ کشور ایجاد و تجهیز کتابخانه های کلاسی دو هزار مدرسه عشایری را یکی از طرح‌های آن معاونت معرفی کرد.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

آیین افتتاح نمایشگاه آثار نقاشی حسن روح‌الامین با عنوان «دل نگاره» در این موزه برگزار شد.

خبرگزاری تسنیم

سیدنظام‌الدین موسوی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با حضور در نمایشگاه پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از آثار منتخب هنرمندان دیدن کرد‌.

خبرگزاری تسنیم

«سعید فلاح‌فر» عکاس و منقد عرصه هنرهای تجسمی در یادداشتی به تحلیل و ارزیابی پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر پرداخته است.

خبرگزاری مهر

نمایشگاهی از «مجموعه آثار لاکی نیاوران» به مناسبت دهه فجر در موزه کوشک احمدشاهی برپا شد.