سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401

فرهنگ و هنر

فرهنگ و هنر

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - تعطیلی روز سه‌شنبه تهران به دلیل آلودگی هوا، بخش حضوری سی و سومین نمایشگاه کتاب را هم در بر گرفت و حالا احتمال تمدید یک روزه نمایشگاه مطرح شده است.

خبرگزاری مهر

بازدید از موزه‌های تحت پوشش وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، در روز چهارشنبه 28 اردیبهشت به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی موزه‌ها، رایگان است.

وب‌گاه عصر ایران

به مناسبت روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث‌فرهنگی، روز چهارشنبه 28 اردیبهشت ماه بازدید از موزه‌ها، مجموعه‌های تاریخی و فرهنگی و بناها و محوطه‌های تاریخی تحت پوشش این وزارتخانه رایگان است.

خبرگزاری فارس

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - سرپرست اداره کل موزه‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اعلام کرد: به مناسبت روز جهانی موزه، بازدید مجموعه‌های فرهنگی و تاریخی و موزه‌های تحت مدیریت این وزارتخانه روز چهارشنبه رایگان است.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: بنابر اعلام سرپرست مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی تهران، در راستای ارتقای فرهنگ عمومی گردشگری و موزه‌داری، بازدید از تمام فضاهای موزه‌ای مجموعه برج آزادی رایگان است.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - سرپرست مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی تهران اعلام کرد: به مناسبت فرا رسیدن و بزرگداشت روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث فرهنگی، بازدید از موزه برج آزادی رایگان است.

وب‌گاه گسترش

مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در هفته میراث‌فرهنگی برپایی نمایشگاه‌های متنوعی، از نمایش پوشاک ارامنه تا برگزاری نمایشگاه نقاشی خط و خطوط تفننی تا 3 خردادماه تدارک دیده است.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - دبیر بیست و چهارمین جشنواره ملی فتح خرمشهر و معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند به بیست‌وچهارمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر پیام دادند.

خبرگزاری مهر

مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در هفته میراث‌فرهنگی برپایی نمایشگاه‌های متنوعی، از نمایش پوشاک ارامنه تا برگزاری نمایشگاه نقاشی خط و خطوط تفننی تا 3 خردادماه تدارک دیده است.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - کتاب «جان ایران» با روایتی مستند از مقابله دولت سیزدهم با همه‌گیری کرونا در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی می‌شود.

خبرگزاری مهر

مشهد سرپرست معاونت صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: با رایزنی صورت گرفته کارخانه نوآوری مشهد در فعالیت‌های دانش‌بنیان صنایع‌دستی مشارکت می‌کند.

خبرگزاری ایرنا

همدان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: ارزیابان یونسکو سال آینده برای ثبت جهانی "منظر تاریخی شهری از هگمتانه تا همدان" به این منطقه خواهند آمد و ثبت این اثر ارزشمند قطعا مستلزم پاکسازی و جداره سازی محدوده این بنای باستانی است.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - دعوت به رعایت حجاب و عفاف در محیط فرهنگی و فرهیخته نمایشگاه کتاب، تابع رویکردی خلاقانه و هنرمندانه است؛ رویکردی که حریم و حرمت افراد و جامعه در کنار هم حفظ می‌شود.

وب‌گاه عصر ایران

ولفگانگ ونگنروت رهبر ارکستر آلمانی که طی تعطیلات عید فطر به مدت سه شب به همراه ارکستر سمفونیک تهران به روی صحنه رفت.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی نمایشنامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران، در سه روز متوالی از چهارشنبه 28 اردیبهشت تا جمعه 30 اردیبهشت 1401، انجمن صنفی نمایشنامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران به ترتیب سمینار‌های نمایشنامه نویسی و گفتگو، نمایشنامه‌نویسی و سانسور و آیین نکوداشت بهرام بیضایی را برگزار می‌کند. در روز نخست 28 اردیبهشت محمد ابراهیمیان نمایشنامه‌نویس...