یک‌شنبه 16 بهمن 1401

صنعت خودرو

صنعت خودرو

وب‌گاه خبر آنلاین

تجارت نیوز نوشت: بهار امسال بود که عرضه خودرو در بورس کالا آغاز شد و اکنون شورای رقابت برای سود و رانت بیشتر پا به میدان گذاشته و عرضه خودرو در بورس را لغو کرده است.

خبرگزاری مهر

مدیر روابط عمومی مرکز ملی رقابت ضمن اشاره به اصلاح قیمت خودرو طبق ضوابط سازمان حمایت، گفت: دیگر هیچ خودرویی اعم از وارداتی، مونتاژی و داخلی در بورس عرضه نخواهد شد و فروش از طریق سامانه است.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از ستاد نانو، گروه پژوهش صنعت مدرن با استفاده از نانوپوشش، دوام و عملکرد چراغ‌های خودرو را بهبود داده است. تولید بیش از شش میلیون چراغ و آیینه خودرو از جمله دستاورد‌های این شرکت است. استفاده از نانوپوشش‌های دکوراتیو و تزیینی در تولید چرا‌غ‌های خودرو، ضمن افزایش کیفیت پوشش‌دهی، عمر و دوام و همچنین شفافیت و ثبات طیف رنگی چراغ‌های خودرو را...

خبرگزاری مهر

شورای رقابت در اطلاعیه ای ضمن تشریح جزئیات دستورالعمل تنظیم قیمت تاکید کرد که ثبت نام و فروش خودروی سواری صرفاً از طریق سامانه یکپارچه فروش و در چارچوب مصوب شورا انجام شود.

خبرگزاری مهر

شاخص کل بورس امروز با ریزش دوباره 17 هزار واحدی همراه شد.

خبرگزاری تسنیم

شورای رقابت امروز در قالب اطلاعیه سوم اعلام کرده است قیمت گذاری دستوری در شرایط تورمی نباید صورت گیرد اما از آن طرف دستورالعمل قیمت خودرو تعیین می کند و می گوید خودروساز باید براساس آن قیمت گذاری محصولات را انجام دهد.

خبرگزاری تسنیم

براساس دستورالعمل شورای رقابت عرضه خودرو باید در سامانه یکپارچه انجام شود.

وب‌گاه مشرق نیوز

شورای رقابت در جلسه 543 مورخ 1401/11/11 با اخذ نظرات مشورتی و پیشنهادات در کارگروه خودرو، دستورالعمل تنظیم قیمت خودروی سواری را تصویب نمود.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

پس از کش و قوس‌های فراوان امروز دستورالعمل جدید شورای رقابت برای صنعت خودرو منتشر شد و تکلیف عرضه خودرو در بورس یکسره شد.

وب‌گاه عرشه آنلاین

شورای رقابت در دستورالعمل امروز خود که با خط نستعلیق زیبا نوشته شده است، عنوان کرده است که بازار تمامی خودرو‌های سواری شامل خودرو‌های تولیدی، مونتاژ و وارداتی، انحصاری تشخیص داده می‌شود و از این پس طبق قانون مشمول دستورالعمل شورای رقابت قیمت گذاری می‌شوند.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

در اطلاعیه شورای رقابت آمده شورای رقابت بر این باور است که تعادل در بازار خودرو از طریق ایجاد فضای رقابتی شکل می‌گیرد؛ لذا مسلم است که باید از قیمت‌گذاری دستوری خصوصاً در شرایط تورمی و افزایش هزینه‌های تولید پرهیز شود تا آسیبی به تولید‌کنندگان نرسد.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

دستورالعمل تنظیم بازار خودروی سواری، پیشنهاد کارگروه تخصصی خودرو در جلسه شماره 543 شورای رقابت مورد بحث و بررسی قرار گرفته و به اتفاق آراء مصوب شد.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

بورس تهران در جریان معاملات روز‌های اخیر با حمایت و خرید از شاخص‌سازان توسط کد‌های حقوقی مواجه بود و سهم نماد‌های خودرویی در این میان بیشتر بود.

وب‌گاه گسترش

قیمت خودرو در هفته‌های اخیر با نوسانات زیادی همراه شد. بازار اما در رکود به‌سر می‌برد و خرید و فروشی در آن صورت نمی‌گیرد. محمدرضا حامدی، کارشناس صنعت خودرو می‌گوید: «نیمه بهمن‌ماه بازار خودرو از رکود خارج می‌شود.»