سه‌شنبه 25 مرداد 1401

صنعت خودرو

صنعت خودرو

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: روزانه و هفتگی رصد قیمت از سطح بازار در حال انجام است که تاکنون هیچ گونه افزایش قیمتی گزارش نشده و چنانچه یک واحد صنفی دارای پروانه یا فاقد پروانه کسب اقدام به افزایش قیمت کرده باشد، این موضوع تخلف است.

وب‌گاه الف

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا ضمن اشاره به افزایش تولید روزانه این گروه خودروسازی، از خروج همه محصولات سایپا از فرآیند قرعه‌کشی و حذف محدودیت‌های قرعه‌کشی از ابتدای شهریور ماه خبر داد و تاکید کرد در حال حاضر سایپا هیچ خودروی ناقصی ندارد.

خبرگزاری تسنیم

با وجود برگزاری 3 نمایشگاه خودرویی در کشور طی سال جاری گویا صنعت خودرو هنوز فرصت کافی برای معرفی توانمندی خود پیدا نکرده و قرار است 2 نمایشگاه دیگر در شهریورماه برگزار کند، نمایشگاه‌هایی که به نظر بدون دستاورد مهم فقط هزینه بر این صنعت تحمیل می کند.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - یک کارشناس صنعت خودرو گفت: خودروسازی یک فرآیند پیچیده است و صرف داشتن زمین و آوردن سرمایه، صحبت از آوردن پلتفرم جدید و غیره نمی‌تواند دلیلی برای خودروساز شدن باشد و پیش از هر چیز باید اهلیت سرمایه‌گذار مشخص شود.

وب‌گاه مشرق نیوز

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با حضور در برنامه صف اول شبکه خبر به بیان عملکرد و برنامه‌های سایپا در عبور از چالش‌ها پرداخت.

خبرگزاری اکو نیوز

وب‌گاه تابناک

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با حضور در برنامه صف اول شبکه خبر به بیان عملکرد و برنامه های سایپا در عبور از چالشها پرداخت.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، مهدی خطیبی، با بیان این‌که، تحریم‌ها به ما کمک کرد تا خودروساز شویم، گفت: ایران خودرو تولیدکننده‌ای قابل احترام و اعتماد در جهان خواهد شد و به طور حتم در سال‌های آینده، بازار‌های خارجی استقبال خوبی از محصولات این خودروساز خواهند کرد. خطیبی با تاکید بر این‌که به منظور دست‌یابی به اهداف افزایش تولید، صادرات به غرب آفریقا، آسیای میانه، ترکمنستان،...

وب‌گاه عصر ایران

تولید در گروه سایپا به روزی 2 هزار دستگاه رسیده است که همه محصولات داخلی هستند و سی کی دی و وارداتی نیستند و با افزایش تولید، فروش محصولات از قرعه کشی خارج و از ابتدای ماه آینده تمام محدودیت های ثبت نامی خودرو برای محصولات سایپا برداشته خواهد شد.

وب‌گاه عصر ایران

ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو می توانند در تولید مشترک قطعات برخی خودروها مانند تندر 90 یا خودروهای مشابه با شرکت خودروسازی آوتواز روسیه که قطعات این خودرو را تولید می کرده همکاری مشترک داشته باشند.

وب‌گاه مشرق نیوز

بازار خودروی کشور در رکود قرار دارد. اما امیدواری بازار به نتیجه مثبت مذاکرات، قیمت‌ها را به صورت جزئی کاهش داده است.

وب‌گاه تابناک

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو در نشست خبری با نمایندگان رسانه‌های خارجی مقیم ایران، ضمن ارایه گزارشی از عملکرد این گروه صنعتی، برنامه‌ها و اهداف ترسیم شده در حوزه‌های مختلف عملکردی را تشریح کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

علی بهادری جهرمی گفت: مردم هنوز درباره موفقیت و دستاوردهای اقتصادی دولت حس خوبی ندارند که این عرصه نیاز به تبیین و تحول بیشتری دارد.

وب‌گاه گسترش

محمدرضا نجفی منش دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو گفت: با عرضه خودرو در بورس کالا و کشف واقعی قیمت ها در تقابل عرضه و تقاضا، صف طولانی خریداران قلابی خودرو که ماه هاست برای دریافت رانت از این صف خارج نمی شوند، جمع شده و بدون شک با عرضه های منظم خودرو علاوه بر حمایت از تولیدکننده، شاهد تعادل بازار نیز خواهیم بود.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادینوز: بهادری جهرمی گفت: هنر آن است که بتوانیم در شرایطی که مردم ناراضی هستند و حالشان خوب نیست با آنها گفتگو کنیم و وارد تعامل شویم.