پنج‌شنبه 7 بهمن 1400

آموزشی خبرگزاری ایسنا

آموزشی خبرگزاری ایسنا

یک شیء مرموز که تنها 4000 سال نوری از زمین فاصله دارد، در هر ساعت با سه انفجار مهیب، انرژی آزاد می‌کند و چیزی است که ستاره شناسان هرگز تاکنون مشابه آن را ندیده‌اند.

نمایشگاه تخصصی الگونما با هدف بررسی تخصصی سبک زندگی و صنایع فرهنگی نسل آینده ایران، این روزها در حال برگزاری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به آمادگی دانشگاه علوم پزشکی تهران برای گذراندن بخشی از آموزش دانشجویان در عراق و بخشی دیگر در ایران، گفت: ما هم‌اکنون نیز میزبان جمع قابل‌توجهی از دانشجویان عراقی در دانشگاه برای دوره‌های مختلف هستیم.

چین با افشای برنامه‌های خود برای پرتاب 13 هزار ماهواره به فضا قصد دارد یک ابرصورت فلکی را تشکیل دهد تا اینترنت قدرتمند 5G را ارائه کند که البته موجب نگرانی‌هایی از جانب دیگر ابرقدرت‌ها می‌شود.

شصت و نهمین گردهمایی معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور با رویکرد از سرگیری آموزش حضوری دانشگاه‌ها با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در روزهای 14 و 15 بهمن ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: وزارت علوم آمادگی دارد همکاری لازم را با مجموعه پتروشیمی برای اخذ مجوزهای واحدهای فناور و پارک‌های علم و فناوری به منظور ایجاد زمینه احداث نخستین پارک شیمیایی کشور داشته باشد.

اولین مأموریت سرنشین‌دار جهان به اعماق "ترانشه آتاکاما" تا عمق هشت کیلومتری زیر سطح دریا به عمیق‌ترین نقطه اقیانوس آرام شرقی رفت.

مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی جهت تکمیل نیروی انسانی در معاونت ارتباطات این مرکز، از فارغ التحصیلان دانشگاهی به صورت سرباز امریه دعوت به همکاری می‌کند.

با حکم دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاد دانشگاهی، دکتر رضا فریدزاده به عنوان سرپرست سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی منصوب شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: از سال 1398 که جمعیت دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به کمتر از یک میلیون دانشجو رسید، تا امروز هر سال 30 هزار دانشجوی جدید جذب دانشگاه شده‌اند و قصد داریم به تدریج و با ارتقای کیفیت علمی، دانشگاه آزاد اسلامی را تا سطح معتبرترین دانشگاه جهان پیش ببریم.

ماهواره "مدارگرد خورشیدی"(Solar Orbiter) در رصد خود از هلیوسفر خورشید و بادهای خورشیدی موفق به شکار عبور دنباله‌دار پرحاشیه "لئونارد" شده است.

در این شماره از بسته اخبار علم و فناوری ایسنا، خبرهایی از کشف نوعی پادتنِ مرتبط با کووید طولانی‌مدت، صدور مجوز پرواز یک خودروی پرنده، ساخت سریعترین ابَررایانه جهان توسط «مِتا» و دو خبر دیگر را مرور می‌کنیم.

محققان "دانشگاه پیتسبرگ" روش جدیدی را برای درمان بیماری دردناک پا به نام "التهاب غلاف کف پا"(plantar fasciitis) توسعه داده‌اند.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر نحوه برگزاری کلاس‌های نمیسال دوم سال تحصیلی 1401-1400 در این دانشگاه را اعلام کرد.

نهاد انقلاب اسلامی جهاددانشگاهی در 16 مرداد سال 1359 در استمرار حرکت انقلاب فرهنگی، توسط ستاد انقلاب فرهنگی منصوب امام خمینی (ره) تشکیل و به نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی جهاددانشگاهی فقط یک نهاد نیست، بلکه یک فرهنگ است، یک سمت‌گیری و حرکت است. هر چه بتوانیم ما این فرهنگ را در جامعه گسترش دهیم و آن را پایدار و استوار کنیم کشور را به سمت سربلندی و عزت و استقلال حقیقی بیشتر پیش برده‌ایم.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه پژوهشگاه‌ها علمدار و هدایتگر پژوهش در کشور هستند، بر ضرورت هدایت نخبه‌ترین افراد جامعه به حوزه علوم انسانی، تاکید کرد.