آموزشی خبرگزاری ایسنا

آموزشی خبرگزاری ایسنا

آمار نهایی داوطلبان دکتری اعلام شد

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام 171 هزار و 192 داوطلب در آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال 1400 خبر داد و گفت: این آزمون روز جمعه، 15 اسفند برگزار خواهد شد.

بررسی جریان‌شناسی دانشجویی کشور در دانشگاه علم و صنعت

معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران به مناسبت روز دانشجو وبیناری را با عنوان "جریان‌شناسی دانشجویی کشور از دیرباز تاکنون" برگزار می‌کند.

نحوه فعالیت دانشگاه شریف از روز شنبه اعلام شد

ستاد پیشگیری از کرونای دانشگاه صنعتی شریف در خصوص نحوه فعالیت‌های این دانشگاه از روز شنبه 15 آذرماه جاری مصوبه ای صادر کرد.

دانشگاه‌ها ظرفیت تداوم آموزش‌های غیرحضوری پس از کرونا را دارند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاههای کشور با بهره گیری از تجربیات آموزش های مجازی این ظرفیت را دارند که پس از برطرف شدن بیماری کرونا بتوانند بخشی از فعالیت‌هایشان را به صورت غیرحضوری و در قالب آموزش‌های مجازی ارائه دهند.

حضور نیم میلیون داوطلب در کنکور 9 ساعته کره جنوبی همزمان با پاندمی کرونا

کره جنوبی امروز پنجشنبه آزمون ورودی دانشگاه‌های خود را با وجود پاندمی "کووید -19" برگزار کرد.

دانشگاه قم نماینده وزارت علوم در استان شد

دانشگاه قم به عنوان دانشگاه معین و نماینده وزارت علوم در استان قم تعیین شد.

فیلمی از دریل کاری "چانگ ای 5" روی ماه

ماه نورد چینی‌ها موسوم به "چانگ ای 5"(Chang'e 5) که چندی پیش زمین را به مقصد ماه ترک کرد و با موفقیت روی آن فرود آمد، اکنون موفق شده است تا با حفر یک حفره با دریل کاری بر سطح ماه، از خاک و سنگ سطح ماه نمونه برداری کند.

پژوهشگاه رویان در جمع 10 مؤسسه برتر تحقیقاتی جهان

بر اساس نتایج تحقیقات پژوهشگران از هشت کشور آمریکایی، آفریقایی، آسیایی و اروپایی که نتایج آن در نشریه بین‌المللی Andrologia منتشر شده است، پژوهشگاه رویان طی سال‌های 2000 - 2019 میلادی براساس تعداد کل انتشارات در حوزه‌های ناباروری مردان و روش‌های کمک باروری (ART) در رتبه 10 مؤسسه برتر تحقیقاتی جهان جای گرفته است.

آسیب‌های ریوی کروناویروس دائمی است

مطالعات موردی و نتایج کالبدشکافی تایید می‌کند که بیماری کووید - 19 در برخی از موارد می‌تواند چنان آسیب جدی به ریه وارد کند که بیماران برای زنده ماندن به پیوند ریه نیاز دارند.

سنگاپور اولین کشور فروشنده گوشت آزمایشگاهی در جهان شد

سنگاپور به اولین کشور در جهان تبدیل شد که فروش گوشت کشت شده در آزمایشگاه را تصویب می‌کند.

مدت‌زمان قرنطینه افراد مبتلابه کرونا کاهش می‌یابد

همه با دو اصطلاح قرنطینه و انزوا که در همه‌گیری کووید -19 به‌طور گسترده استفاده می‌شود، آشنا هستید؛ این اقدامات برای کاهش خطر انتقال و مسطح کردن منحنی ابتلا به کار گرفته می‌شوند و شامل چندین روز اجتناب در تعامل با افراد دیگر است.

نارضایتی 50 درصد از دانشجویان استرالیایی از آموزش آنلاین

یافته‌ها حاکی از آن است که حداکثر 50 درصد از دانشجویان استرالیایی از آموزش آنلاین ناراضی هستند.

ارائه الگوریتم هوش مصنوعی برای طراحی کارآمد ربات‌ها

پژوهشگران دانشگاه ام. آی. تی، یک الگوریتم مبتنی بر هوش مصنوعی ارائه داده‌اند که می‌تواند به طراحی کارآمد ربات‌ها کمک کند.

سامانه موجود آموزش آنلاین برای دانشجویان زنجان به‌صرفه‌تر است

به دنبال اعتراض برخی دانشجویان دانشگاه زنجان مبنی بر آموزش و یادگیری ضعیف در آموزش مجازی، اعم از مشکلات زیرساختی، نرم‌افزاری، کاربردی و تنظیمات موجود در سامانه، موضوع از سوی خبرنگار ایسنا پیگیری شد.

وضع قوانین جدید برای حمایت از آزادی بیان در دانشگاه‌ها

وزارت آموزش و پرورش لهستان با وضع قوانینی از آزادی علم و بیان در دانشگاه‌ها حمایت کرد.

چه مدت تعامل با فرد آلوده به کرونا، شما را بیمار می‌کند؟

اگرچه ویروس کرونا می‌تواند با سرعت بیشتری نسبت به ویروس آنفلوآنزا گسترش یابد، اما واقعیت این است که صرفا قرار گرفتن در یک اتاق با فرد مبتلابه کووید -19 به این معنی نیست که شما نیز به کرونا مبتلا شده‌اید.