آموزشی خبرگزاری ایسنا

آموزشی خبرگزاری ایسنا

دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح شد

دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با حضور معاون امور اقتصادی استاندار، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی رئیس و جمعی از مسئولان جهاد دانشگاهی استان عصر امروز سه شنبه یکم مهرماه در یاسوج افتتاح شد.

ماده جدیدی که عملکرد وسایل نقلیه الکتریکی را بهبود می‌بخشد

پژوهشگران آمریکایی، ماده ترکیبی جدیدی ابداع کرده‌اند که می‌تواند به بهبود عملکرد وسایل نقلیه الکتریکی کمک کند.

توسعه دستگاهی نوین برای گردش علمی در بدن

آیا می‌توانید یک کپسول نرم به اندازه سلول که می‌تواند به بدن شما وارد شود تا نمونه‌هایی برای بافت برداری جمع آوری کند و داروها را آزاد کند تصور کنید؟ ممکن است چنین چیزی در نظرتان غیرممکن باشد اما این برای دانشمندان مؤسسه پلی‌تکنیک فدرال لوزان دور از تصور نبوده است و آنها آن را توسعه داده‌اند.

امضاء تفاهم همکاری مشترک علمی دانشگاه علامه طباطبائی با دانشگاه «جین سو» چین

روسای دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه «جین سو» چین در دیدار و گفتگوی مجازی در خصوص همکاری های مشترک علمی به توافق رسیدند.

درمان ام‌اس با کمک سلول‌های تی

پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافتند که نوعی از سلول‌های تی بدن می‌توانند به درمان برخی از بیماری‌های خودایمنی مانند ام‌اس کمک کنند.

دارویی برای تعدیل پاسخ التهابی در کووید -19 شدید

محققان "دانشگاه مالاگا"(University of Malaga) و "مرکز نانوپزشکی و زیست فناوری اندلس"(BIONAND) اسپانیا در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند از یک دارو می‌توان برای تعدیل پاسخ التهابی در موارد شدید کووید -19 استفاده کرد.

کشف یک "نپتون فوق داغ" برای اولین بار

اخترشناسان موفق به کشف یک سیاره فراخورشیدی جدید شده اند که اولین سیاره فراخورشیدی در نوع خود است.

آغاز انتخاب رشته پذیرفته شدگان پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد از فردا

مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص انتخاب رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی اطلاعیه ای صادر کرد.

اعطای وام 20 میلیونی به دانشجویان پیام نور در ترم جاری

رئیس دانشگاه پیام نور از اعطای وام 20 میلیون تومانی به دانشجویان این دانشگاه در ترم تحصیلی جاری خبر داد و گفت: دانشجویان می‌توانند در طول ترم به صورت اقساطی این مبلغ را بازپرداخت کنند.

مجوز کیت قابل‌حمل آزمایش کووید -19 صادر شد

سازمان غذا و داروی ایالات‌متحده (FDA) مجوز اضطراری برای یک کیت تست جدید قابل‌حمل، به‌اندازه کف دست PCR کووید -19 را صادر کرد و نخستین بار است که چنین دستگاهی در ایالات‌متحده مورد تایید قرار می‌گیرد.

بیش از 2 میلیون خدمت آزمایشگاهی ثبت شد

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طی این چند سال، پایش فعالیت‌های مراکز عضو شبکه را در اولویت کاری خود قرار داده است. ششمین دوره آن با بررسی فعالیت بیش از 200 مجموعه آزمایشگاهی نشان داد که این مراکز بیش از 2 میلیون خدمت ارائه کرده‌اند.

هوش مصنوعی، آرتروز را 3 سال زودتر از ابتلا پیش‌بینی می‌کند

پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، یک مدل مبتنی بر هوش مصنوعی ابداع کرده‌اند که می‌تواند ابتلا به آرتروز را سه سال پیش از بروز آن پیش‌بینی کند.

محاسبه سرعت نور با شکلات تخته‌ای!

یکی از دانشجویان مقطع دکترای اخترفیزیک در "موسسه فناوری ماساچوست"(MIT) با انجام یک آزمایش جالب در توییتر، سرعت نور را با استفاده از شکلات تخته‌ای اندازه گرفت.

8 درخواست و انتظار رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها از دانشگاهیان

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تاکید کرد: شرایط خاص احتمالا کمتر مجال حضور فیزیکی در دانشگاه را فراهم می‌کند اما رسالت‌های بنیادی دانشگاه ایرانی و انقلابی پابرجاست و دانشگاهیان برای رسیدن به این اهداف، جدی‌تر از گذشته عمل خواهند کرد.

امکان آشنایی پذیرفته شدگان کنکور با دانشگاه امیرکبیر فراهم شد

ویژه برنامه انتخاب رشته و آشنایی با هدف مشاوره و آشنایی داوطلبان با رشته های دانشگاه امیرکبیر بر برگزار می‌شود.

جایگاه تفکر نقادانه در کتاب‌های دوره ابتدایی

بررسی‌های یک پژوهش حاکی از این است که به تفکر نقاد در کتاب‌های درسی دوره ابتدایی توجه کافی نشده است و میزان توجه به این موضوع در پایه‌های مختلف یکسان نیست.