آموزشی خبرگزاری ایسنا

آموزشی خبرگزاری ایسنا

وضعیت فرهنگی و اجتماعی نو دانشجویان دانشگاه تهران ارزیابی می شود

معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در رابطه با ارزیابی وضعیت فرهنگی و اجتماعی دانشجویان ورودی سال 1400 اطلاعیه‌ای صادر کرد.

تولید «لیزر کم‌توان» که دردهای بیماران را کاهش می دهد

یک شرکت دانش بنیان فعال در حوزه تجهیزات پزشکی با تولید دو دستگاه لیزرتراپی کم توان و تحریک مغناطیسی ضمن رفع نیاز کشور به واردات، به درمان بیماران کمک کرده است.

دستورالعمل جذب دانش آموختگان علوم پایه و داروسازی ابلاغ شد

دستورالعمل جذب دانش آموختگان رشته های تخصصی علوم پایه و داروسازی در قالب گذراندن دوره تعهد در شرکت های دانش‌بنیان و شرکت های مستقر در مراکز رشد و پارک های فناوری سلامت به دانشگاه ابلاغ شد.

کارگاه بین‌المللی "باتری‌های لیتیومی" برگزار می‌شود

کارگاه بین المللی "باتری‌های لیتیومی" با همکاری مشترک بنیاد جایزه مصطفی (ص) و شبکه نانوفناوری کشورهای اسلامی (INN)، با حضور متخصصینی از صنعت مربوطه و دانشگاه، سه شنبه 27 مهرماه سال جاری به صورت حضوری و مجازی در محل پژوهشگاه مواد و انرژی برگزار می شود.

امکان ترمیم پوست افراد مسن با افزایش تحرک سلول‌های بنیادی

پژوهشگران ژاپنی در پروژه جدیدی، دلیل ناتوانی سلول‌های بنیادی افراد مسن در ترمیم پوست را بررسی کرده‌اند و راهبردی برای برطرف کردن این مشکل ارائه داده‌اند.

3 انتصاب در حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت

طی احکام جداگانه‌ای از سوی دکتر ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی وزارت بهداشت، "دبیر شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی"، "دبیر شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی"و همچنین "دبیر شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی"معرفی و منصوب شدند.

پیش بینی 300 میلیارد تومان اعتبار برای وام‌های دانشجویی

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برای نیمسال اول تحصیلی، حدود 300 میلیارد تومان اعتبار برای وام‌های دانشجویی پیش بینی شده که نسبت به سال تحصیلی قبل 30 درصد افزایش دارد و ترکیب وام‌های دانشجویی در سال تحصیلی جدید تغییری نخواهد داشت.

درمان اختلالات حرکتی با کمک تلفن همراه!

دو پژوهشگر آمریکایی در کتاب جدید خود، موضوع توسعه یک نرم‌افزار تلفن همراه برای درمان نوعی اختلال حرکتی را مطرح کرده‌اند.

هوش مصنوعی علل ژنتیکی بروز بیماری‌ها را مشخص می‌کند

دانشمندان دانشگاه بهداشت یوتا (Utah Health) و شرکت زیست‌فناوری "فابریک"(Fabric Genomics) در مطالعه‌ای به رهبری بیمارستان کودکان "رادی"(Rady) در سن‌دیگو گزارش دادند که فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی آن‌ها می‌تواند با دقت و سرعت بالا اختلالات نادر ژنتیکی در کودکانی که شدیدا بیمار هستند را تشخیص دهد.

فضاپیمای "لوسی" به فضا پرتاب شد

فضاپیمای لوسی ناسا که به مطالعه "تروجان‌" های سیاره مشتری می‌پردازد به فضا پرتاب شد.

جدیدترین رتبه بندی دانشگاه‌های جهان برای 4 رشته منتشر شد

جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌های دنیا برای رشته‌های "حقوق"، "تجارت و اقتصاد"، "علوم اجتماعی" و "آموزش" از سوی نظام رتبه‌بندی "تایمز هایر اجوکیشن" منتشر شد.

راه اندازی کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه علوم پزشکی تهران

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: یکی از کارهایی که ان شاءالله خواهیم کرد راه‌اندازی کرسی آزاداندیشی به معنی واقعی آن است.

شش چالش صنعت فولاد

سومین رویداد از سلسله رویدادهای 3S مرکز نوآوری تحول دیجیتال فولاد برگزار و شش چالش صنعت فولاد در قالب آن بررسی می‌شود.

روشی برای پیش‌بینی عوارض جانبی داروها

در رساله دکتری سهیلا شعبانی، دانشجوی مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران، روش محاسباتی مبتنی بر سیستم‌های توصیه‌گر برای پیش‌بینی عوارض جانبی داروها بررسی شد.

پیشنهاد دانشگاه خوارزمی برای حضور تدریجی دانشجویان در دانشگاه

در نشست فوق العاده روسای دانشگاه‌های استان البرز، مصوبه ستاد کرونا و نحوه برگزاری حضوری کلاس‌های آموزشی دانشگاه‌های این استان مورد بررسی قرار گرفت.

رد پای کار خیر دانشجویی در سیستان و بلوچستان / پایان دوره نخست پویش قلک آبی

رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی از پایان کار دوره نخست پویش دانشجویی «قلک آبی» و نصب تانکرهای آب در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.