آموزشی خبرگزاری ایسنا

آموزشی خبرگزاری ایسنا

کاهش سن واجدین شرایط واکسیناسیون در استان قم تا متولدین 1368

بنابر اعلام سامانه واکسیناسیون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سن واجدین شرایط واکسن کرونا در قم به 32 سال کاهش یافت.

بزرگ‌ترین و دقیق‌ترین شبیه‌ساز جهان ساخته شد!

محققان بزرگ‌ترین و واقعی‌ترین شبیه‌ساز جهان را ساخته‌اند که می‌توان آن را دانلود کرد.

سفر دریایی تلسکوپ "جیمز وب" به جای ارسال با هواپیما

ناسا تلسکوپ فضایی مورد انتظار "جیمز وب" را از طریق راه آبی و با کشتی از کانال پاناما به محل پرتاب آن در گویان فرانسه می‌فرستد، چرا که ارسال آن با هواپیما غیرممکن بود.

فراخوان شرکت در پروژه پژوهشی دپارتمان پروتئین‌های نوترکیب

دپارتمان پروتئین‌های نوترکیب پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی از پژوهشگران علاقه‌مند به انجام پروژه‌های تحقیقاتی دعوت به همکاری می‌نماید.

آماده سازی ایستگاه فضایی بین المللی برای ورود صفحات خورشیدی جدید

روز گذشته دو تن از فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی برای نصب براکت صفحات خورشیدی جدیدی که قرار است سال آینده وارد ایستگاه فضایی شوند، پیاده‌روی انجام دادند.

آزمایش آسفالت گرافینی در جاده‌های انگلستان

مقامات راهداری انگلستان قصد دارند طی پروژه‌ای که با همکاری پژوهشگران "دانشگاه منچستر" صورت می‌گیرد، گرافین را با آسفالت جاده ترکیب کنند تا طول عمر آن را افزایش دهند.

دانشگاه آزاد از دانشجویان مادر حمایت می‌کند

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اجرای طرح حمایت از دانشجویان مادر، گفت: ارتقاء نقش مادران و برنامه ریزی برای فعالیت های فرهنگی تربیتی آنها از برنامه‌های این طرح است

دانشجویان از سیستم دانشگاهی چه توقعاتی دارند؟

دانشجویان، امیدهای آینده هر مملکتی هستند که بایستی با هدایت صحیح سیستم دانشگاهی، بتوانند پتانسیل‌های خود را به منصه ظهور رسانده و نقش خود را در پیشرفت کشور ایفا کنند. محققان در پژوهشی جدید، نقش توجه ویژه به انتظارات اخلاقی این جوانان آینده‌ساز را از سیستم دانشگاهی بررسی کرده‌اند.

برگزاری بیش از 90 رویداد در مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان ایلام / استقرار 36 واحد فناور

رئیس جهاددانشگاهی ایلام گفت: تاکنون بیش از 90 رویداد ترویجی، آموزشی، 5 رویداد چندروزه استارتاپی در مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان استان برگزار و 600 ساعت مشاوره‌های تخصصی در زمینه راه‌اندازی کسب‌وکارهای نوآورانه ارائه شده است.

نگاه متفاوت 7 مخترع جوان به جهان

جوانان در سراسر جهان به موفقیت‌های عظیمی دست یافته‌اند و با اختراعات و اکتشافات خود تا حد زیادی باعث دگرگونی ساختار زندگی در قرن 21 گشته‌اند.

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حمایت از هفت هزار طرح مسیر تحقیقات و تولید محصولات فناورانه را هموار کرده است.

آغاز ثبت نام دانشجویان برای مشارکت در طرح واکسیناسیون عمومی

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، طی نامه‌هایی جداگانه به رؤسا و سرپرستان دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، بر لزوم بهره‌مندی بیشتر از ظرفیت دانشجویان علوم پزشکی در تسریع امر واکسیناسیون عمومی تاکید کرد.

زمین لرزه 5.2 ریشتری قوچان را لرزاند / آسیب 40 درصدی به برخی خانه‌های کاهگلی

زمین‌لرزه‌ای با قدرت 5.2 ریشتر در ساعت 8:32:30 به وقت محلی امروز، 22 شهریور ماه، قوچان را لرزاند.

امروز آخرین مهلت انتخاب واحد دانشجویان شهید بهشتی / آغاز کلاس ها از شنبه

مهلت انتخاب واحد دانشجویان شهید بهشتی برای نیم سال اول سال تحصیلی 1401 -1400 امروز دوشنبه 22 شهریور پایان می یابد.

بایدها و نبایدهای استفاده از گیاه "مورد"

گیاه مورد و عصاره آن که از برگ، ریشه و میوه گیاه تهیه میشو، د برای رشد مو اثربخش است.

اخرین وضعیت تولید واکسن انگلی در کشور / ارائه روش‌های نوین تشخیص

تیم تحقیقات انستیوپاستور به سرپرستی دکتر رافتی که از سال‌های قبل تحقیقات خود را در زمینه تولید واکسن انگلی برای بیماری لیشمانیا آغاز کردند، در حال حاضر از نوعی انگل غیر بیماری‌زا برای انسان بهره برده‌اند که به گفته آنها این ابزار جدید می‌تواند به عنوان حامل و ارائه دهنده کاندیدای واکسن در این بیماری استفاده شود.