آموزشی خبرگزاری ایسنا

آموزشی خبرگزاری ایسنا

کمک به درمان ناباروری مردان با مصرف عوامل آنتی اکسیدان

محققان کشور با انجام پژوهشی دریافتند که مصرف عوامل آنتی اکسیدان در کنار تغییر در سبک زندگی می‌تواند در درمان ناباروری با عامل مردانه موثر واقع شود.

پیاده‌روی فضایی ناسا آغاز شد

پیاده‌روی فضانوردان ناسا که به دلیل خطرات ناشی از زباله‌های فضایی روسیه به تعویق افتاده بود، آغاز شد.

سنا، گیاهی برای درمان یبوست

گیاه دارویی" سنا" با دارا بودن خاصیت ملینی در درمان یبوست مفید است.

پیشرفت چشمگیر هوش مصنوعی در ریاضیات

به گفته دانشمند علوم رایانه، هوش مصنوعی توانایی جدیدی کسب کرده است که تا پیش از این دیده نشده بود؛ به نحوی که اکنون می‌تواند به ایجاد و اثبات قضیه‌های ریاضی جدید کمک کند.

بیمه دستیاری، عامل امنیت کار و زمینه ساز پیشرفت علمی دانشجویان است

معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد: بیمه دستیاری، عامل امنیت کار و زمینه ساز پیشرفت علمی دانشجویان است. با همکاری صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت می توان با بهره گیری از تجارب دانشگاه‌های بزرگ کشور که طرح بیمه دستیاران را اجرا کردند، این طرح را در سال آینده به تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تسری داد.

بهبود آرتروز زانو با روغن سیاه دانه

آخرین یافته‌های محققان پژوهشکده گیاهان دارویی حاکی از این است که مکمل روغن سیاه دانه به صورت خوراکی موجب کاهش درد در بیماران مبتلا به آرتروز زانو می‌شود.

مصوبه افزایش ظرفیت پزشکی به عنوان یک تصمیم ملی باید درست هدایت شود

معاون خط مشی‌گذاری ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بحث افزایش ظرفیت پزشکی، برنامه‌ای بلند مدت با سابقه‌ای طولانی در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی است. مصوبه افزایش ظرفیت پزشکی به عنوان یک تصمیم ملی و از موضوعات و تصمیمات استراتژیک کشور محسوب می‌شود که باید درست هدایت شود.

فعالان هیئت‌های دانشجویی باید از لحاظ درسی و آموزشی در رتبه بالایی باشند

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها گفت: دانشجوی مؤمن تراز انقلابی باید در هیئت تربیت شود و هیئات باید برای این موضوع برنامه‌ریزی دقیق داشته باشند، هیئت باید مؤمن پرور باشد و این را بدانید که هیئت امام حسین (علیه السلام) نمی‌تواند سکولار باشد و باید در تراز انقلاب اسلامی باشد و این بنیه فکری جوانان هیئتی باید جزو دغدعه های خادمان هیئات دانشجویی باشد و این نکته را هم در نظر داشته...

آزمایش ضدماهواره‌ای روسیه برای ایلان ماسک دردسرساز شد

زباله‌های فضایی ایجاد شده در نتیجه آزمایش ضدماهواره‌ای روسیه، ماهواره‌های اینترنتی استارلینک را مجبور به تغییر مسیر کردند تا از برخورد احتمالی جلوگیری شود.

پرنده رباتیک با توانایی بی‌نظیر در گرفتن شاخه درختان

مهندسان با الهام از پرنده شکاری شاهین، رباتی ساخته‌اند که قادر به بلند شدن، نشستن و گرفتن شاخه‌هاست و درست مانند یک پرنده واقعی می‌تواند اشیاء را در هوا بگیرد.

تولید تجهیزات دندانپزشکی و دندانسازی در یک شرکت دانش بنیان

یک شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به تولید تجهیزات و لوازم دندانپزشکی و دندانسازی در کشور شد.

اطلاعات زمین شناسی مریخ در دست مریخ‌نورد چینی‌ها

داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط ماموریت "تیان ون -1"(Tianwen-1) و مریخ‌نورد "ژورونگ"(Zhurong) چین اطلاعات جدیدی در مورد یک ناحیه نیمکره شمالی مریخ که تاکنون مورد بررسی و کاوش قرار نگرفته در اختیار دانشمندان قرار می‌دهد.

ضرورت ایجاد تغییر اساسی در برنامه‌های آموزشی دانشگاه علمی کاربردی

رئیس دانشگاه علمی کاربردی تاکید کرد: برنامه های درسی و آموزشی این دانشگاه نیاز به یک بازنگری و تغییر اساسی در راستای رفع نیاز بازار کار دارد.

پذیرش دانشجو بدون کنکور در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی زاهدان

رئیس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان از پذیرش دانشجو بدون کنکور در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی زاهدان در ترم بهمن ماه سالجاری خبر داد.

هدیه دانشگاه شریف به نودانشجویان به مناسبت روز دانشجو

دانشگاه صنعتی شریف به مناسبت روز دانشجو برای دانشجویان نوورود خود بسته‌های هدیه ارسال می‌کند.

با این دیدگاه که کتب دوران دانشجویی از عمق و علم کافی برخوردار نیست، مخالفم

رئیس دانشگاه تهران: برخی معتقدند کتب دوران دانشجویی از عمق و علم کافی برخوردار نیست، با این دیدگاه مخالفم و معتقدم هر دوره‌ای می‌تواند در حوزه نویسندگی و نوشتاری دارای پیامدهای خاصی باشد.