آموزشی خبرگزاری ایسنا

آموزشی خبرگزاری ایسنا

شدت بیماری کووید -19 را می‌توان پیش از موعد پیش‌بینی کرد

محققان طی 18 ماه گذشته اطلاعات زیادی در مورد کووید -19 به دست آورده‌اند. این ویروس می‌تواند از طریق دهان و بینی وارد بدن شده و باعث عفونت شود. شدت بیماری ایجاد شده توسط این ویروس در سیستم تنفسی فوقانی کمتر از شدت آن در ریه‌ها است. محققان عوامل خطرزا برای این بیماری از جمله سن، جنسیت و چاقی را نیز کشف کرده‌اند اما سوالی که وجود دارد این است که آیا این بیماری پس از آن که بدن در کنترل...

حرکت خودرو "تسلا" در میان سیل + فیلم

هر راننده‌ای که تاکنون تجربه گیر افتادن در سیل را داشته باشد می‌داند که رانندگی در این شرایط چقدر دشوار است. جلوگیری از ورود آب به لوله اگزوز کار سختی است اما اکنون خودروی مدل 3 تسلا توانسته رانندگانش را از میان سیل نجات دهد.

در کشور ما کارخانه‌های زیادی به کار چوب‌بری و صنایع مختلف مرتبط به آن مشغول هستند اما بررسی‌های محققان نشان می‌دهد که شاغلان در این کارخانه‌ها اعم از کارگر یا کارمند، در معرض خطرات تنفسی زیادی قرار دارند که باید مورد توجه دست‌اندرکاران قرار گیرند.

دانشگاهیان تربیت مدرس در داخل دانشگاه واکسینه می شوند

رییس دانشگاه تربیت مدرس، در نشست شورای دانشگاه، با اشاره به شروع واکسیناسیون دانشگاهیان از ماه جاری اعلام کرد که واکسیناسیون دانشگاهیان در داخل دانشگاه انجام می شود.

پیشنهاد ایجاد بنیاد کارآفرینی اجتماعی و اتاق فکر در پارک فناوری دانشگاه شهید بهشتی

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی از برگزاری نخستین شورای راهبردی کارآفرینی با حضور کارآفرینان و فعالان اقتصادی کشور در این دانشگاه خبر داد و گفت: در این جلسه بر تشکیل بنیاد کارآفرینی اجتماعی به‌منظور مشارکت ملی و ایجاد اتاق فکر جهت تغییر نگرش‌های سازمانی در بهبود کارآفرینی تاکید شد.

پل بتنی چاپ سه‌بعدی در ونیز به نمایش درآمد

یک پل بتنی چاپ سه‌بعدی که نخستین نمونه در نوع خود به شمار می‌رود، در ونیز به نمایش درآمد.

کرونا، جان دانشجوی دانشگاه علم و صنعت را گرفت

در پی درگذشت یکی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت، این دانشگاه پیام تسلیت صادر کرد.

استفاده از پهپادها در کشاورزی در مغولستان

پهپادها کاربردهای مختلفی دارند و به انسان‌ها در حوزه‌های گوناگونی کمک می‌کنند. یکی از نقش‌های پررنگ این فناوری هیجان انگیز، ارتقا سطح مدیریت محصولات کشاورزی است.

تمدید ثبت نام آزمون استخدامی تا 8 مرداد / استقبال 500 شرکت برای جذب نیرو از طریق آزمون

دبیر پنجمین دوره آزمون استخدامی بخش خصوصی از تمدید ثبت نام این آزمون تا روز جمعه 8 مرداد ماه خبر داد و گفت: دلیل تمدید ثبت نام استقبال شرکت‌های بزرگ برای جذب نیروهای انسانی متخصص از طریق این آزمون بوده است.

اجرای پروژه "تولید فلزات پلاتین، پالادیوم، ردیوم" در دانشگاه تربیت مدرس

رییس جهاددانشگاهی تربیت مدرس از اتمام پروژه «تولید فلزات پلاتین، پالادیوم، ردیوم» در این دانشگاه، تا بهمن ماه خبر داد.

مدیریت شهری می‌تواند از توان جهاددانشگاهی بهره ببرد

شهردار زنجان با اشاره به اینکه نوع فعالیت‌های انجام شده در جهاددانشگاهی استان و شهرداری زنجان در بسیاری از حوزه‌ها نزدیک به هم است، گفت: جهادگران در جهاددانشگاهی زنجان با امکانات محدود و وضعیت مالی مشخص، توانسته‌اند کارهای بزرگی انجام دهند.

ضرورت توزیع غذا بین دانشجویان در روزهای تعطیل

شوراهای صنفی دانشگاه های علوم پزشکی با ارسال نامه‌ای به معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، خواستار توزیع غذا در روزهای جمعه و تعطیلات رسمی بین دانشجویان خوابگاهی شدند.

توصیه‌ای به زنان چاق دارای فشار خون بالا

نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد انجام تمرینات هوازی و مصرف سیر می‌تواند بر شاخص‌های التهابی زنان مبتلا به فشار خون بالا و چاقی اثر مثبتی بگذارد.

معرفی دانشگاه تهران به دانش آموزان و داوطلبان کنکور

پنجمین دوره برنامه «روزی با دانشگاه تهران» امروز دوشنبه چهارم مرداد ماه با شعار «دانشگاه تهران؛ دانشگاه نخبگان» برگزار می شود.

پیامدهای قرنطینه‌های طولانی در زمان شیوع کرونا

مشاهدات محققان نشان می‌دهد قرنطینه‌های طولانی مدت در دوران کرونا موجب افزایش تنش در خانواده‌ها شده که این امر خطر طلاق عاطفی را دو چندان و دیوار جدایی میان اعضای خانواده را عمیق‌تر کرده که این امر ناشی از عدم مهارت و توانایی در برقراری ارتباطات دوستانه و عاطفی است و به اعتقاد آنها اگر به طور جدی به آن پرداخته نشود، موجی از مشکلات در کشور ایجاد خواهد شد.

معاون استاندار مرکزی: جهاددانشگاهی برای حل مشکلات کشور نسخه بپیچد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: جهاددانشگاهی با تکیه بر روحیه جهادی با انجام کارهای مطالعاتی و تحقیقاتی برای حل مشکلات کشور نسخه بپیچد.