آموزشی خبرگزاری ایسنا

آموزشی خبرگزاری ایسنا

تاثیر مصرف تریاک بر قلب

نتایج یک مطالعه مروری نشان می دهد اعتیاد به مواد مخدر با بیماری های قلبی همراه است.

جشن ستاره‌ها در فضا

ناسا در حساب کاربری خود در اینستاگرام تصویری باشکوه از یک سحابی و خوشه ستاره‌ای منتشر کرد.

دستور وزیر بهداشت برای برپایی نماز جماعت در کلیه فضاهای دانشگاهی

وزیر بهداشت با ارسال نامه ای به روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی، خواستار برپایی نماز جماعت در کلیه فضاهای دانشگاهی شد.

آغاز ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد

با اعلام دانشگاه آزاد اسلامی، ثبت نام و انتخاب رشته مقاطعی که پذیرش آنها به صورت صرفا براساس سوابق تحصیلی است، از امروز آغاز می‌شود.

"مزایای تحصیل دانشجویان در مراکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی زاهدان و زابل"

رئیس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان از ارائه خدمات ویژه به دانشجویان در مراکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی زاهدان و زابل خبر داد.

شوری و فرسایش خاک، چالش عمده کشور

دبیر اجرایی نشست علمی و تخصصی روز جهانی خاک گفت: شوری و فرسایش خاک یکی از چالش عمده کشور است.

اضافه شدن 98 رده سلولی و نمونه بافتی به کلکسیون بانک سلول‌های انسانی و جانوری

بانک سلول‌های انسانی و جانوری مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران (وابسته به جهاد دانشگاهی) موفق به تولید، ثبت، نگهداری، کنترل کیفی و ذخیره‌سازی 98 رده سلولی و نمونه بافتی جدید شده است.

تشکل‌های دانشجویی امسال پیشقدم برنامه‌های روز دانشجو هستند

سرپرست دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به برنامه‌های این دانشگاه برای روز دانشجو گفت: قصد داریم در همکاری و با کمک بسیج دانشجویی، دانشجویان مستقل و دانشجویان پیشرو، به روز دانشجو شکل درستی بدهیم. به هر صورت، در حال حاضر این امکان وجود ندارد که برنامه‌های روز دانشجو مانند دوران پیش از کرونا باشد ولی امسال می‌توان به برنامه‌های این روز شکل درستی داد. برنامه‌های روز دانشجو امسال به صورت ترکیبی...

دانشگاه کارآفرین بدون توجه به علوم پایه محقق نمی‌شود

رئیس دانشگاه تهران دانشگاه با تاکید بر اهمیت علوم پایه در ایجاد دانشگاه‌های کارآفرین، گفت: کارآفرینی واقعی وقتی اتفاق می‌افتد که نوآوری و اختراع بتواند آن را مورد حمایت قرار دهد و از طریق دانشمندان علوم پایه است که اختراعات و نوآوری شکل می‌گیرد و پس از آن است که صاحب کسب‌وکار می‌تواند به تجاری‌سازی ایده بپردازد.

رئیس هیئت مدیره بنیاد حامیان دانشگاه تهران در اختتامیه پنجمین دوره جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان تاکید کرد: هزینه کردن برای علم، هزینه نیست، بلکه سرمایه‌گذاری برای رشد و پیشرفت کشور است.

آئین اختتامیه پنجمین دوره جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان با معرفی برگزیدگان در حوزه‌های مختلف علوم پایه شامل ریاضی، آمار، علوم کامپیوتر، فیزیک، شیمی، زمین‌شناسی و علوم زیستی و د حوزه ویژه ویروس کرونا و هوش مصنوعی برگزار شد.

وزیر بهداشت در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت با اشاره به اینکه خوشبختانه گروه پزشکی ایران در قله علم منطقه قرار دارد، گفت: بسیاری از افراد در کشورهای منطقه برای درمان به ایران مراجعه می کنند.

واگذاری احیای 10 معدن غیرفعال استان به جهاد دانشگاهی کرمان

رییس سازمان صمت استان کرمان، با اشاره به تخصص و توانمندی جهاددانشگاهی کرمان در زمینه کارهای معدنی، گفت: بر همین اساس طرح احیای 10 معدن غیرفعال استان به این نهاد علمی و اجرایی واگذار می شود.

سرپرستان دو معاونت جهاد دانشگاهی تعیین شدند

رییس جهاد دانشگاهی در احکامی جداگانه معاون پشتیبانی و مدیریت منابع و سرپرستان "معاونت هماهنگی و امور مجلس" و "معاونت فرهنگی" این نهاد را منصوب کرد.

شاید کت‌های آینده از قارچ ساخته شوند!

دانشمندان با استفاده از قارچ، جایگزینی گیاهی برای چرم ساخته‌اند که جنس و ظاهر آن مشابه چرم واقعی است.

نظام ثبت بیماری و پیامد سلامت، نمایی واقعی از واقعیت بیماری را در جامعه به روی محقق و سیاست‌گذار در حوزه بهداشت و درمان می‌گشاید، 300 برنامه ثبت تا شهریورماه سال جاری اجرا شده است که از این تعداد، 22 برنامه به‌صورت چندمرکزی و ملی با مشارکت دانشگاه‌های علوم پزشکی اجرا می‌شود. کشور ما در زمینه برنامه‌های ثبت در بین کشورهای درحال‌توسعه و منطقه خاورمیانه پیشرو است.