آموزشی خبرگزاری ایسنا

آموزشی خبرگزاری ایسنا

30 مهرماه آخرین مهلت برای ارسال طرح‌های شیشه‌ای

شرکت کنندگان در چالش تولید ماده اصلی برای جلوگیری از ترک در سطح شیشه تا 30 مهرماه فرصت دارند تا طرح خود را ارسال کنند.

تزریق 600 هزار دز واکسن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: از ابتدای طرح واکسیناسیون کرونا تاکنون 600 هزار دز واکسن درحوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تزریق شده است.

زمان انتشار رتبه علمی داوطلبان آزمون ارشد اعلام شد

کارنامه نتایج نهایی آزمون حاوی رتبه متقاضی و آخرین رتبه پذیرفته شده در هریک از کدرشته های انتخابی و در سهمیه مربوطه، در روز سه شنبه 4 آبان روی سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

پس از تزریق واکسن کووید -19 چه اتفاقی در بدن رخ می‌دهد؟

بیماری همه‌گیر کووید -19 شیوه زندگی مردم سراسر جهان را تغییر داده است. تا 14 اکتبر 2021، بیش از 716 هزار نفر تنها در ایالات متحده جان خود را از دست داده‌اند. کارشناسان بهداشت معتقدند واکسن‌های کووید -19 یکی از مهم‌ترین راه‌های کمک به پایان دادن این همه‌گیری محسوب می‌شوند.

چگونگی ساخت مواد آهن‌ربایی با خاصیت توپولوژیک توسط برگزیده جایزه مصطفی (ص)

پروفسور زاهد حسن، از برگزیدگان جایزه مصطفی 2021 تحقیقات خود را برای ساخت مواد توپولوژیک که خاصیت آهن‌ربایی دارند، تشریح کرد.

طرح مصباح الهدی در مدارس سیستان و بلوچستان اجرا می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان از اجرای طرح مصباح الهدی به مناسبت هفته وحدت در مدارس سیستان و بلوچستان خبر داد.

در ایران کدام الگوی بینی و چانه، جذاب است؟

پژوهشگران با انجام یک مطالعه و با استفاده از نظرات جراحان زیبایی، ارتودنتیست‌ها و دانشجویان هنر، تاثیر تغییرات برجستگی بینی و چانه را بر میزان جذابیت صورت بررسی کردند.

راه اندازی رشته‌های علوم پزشکی سلیقه‌ای نباشد / بیکاری حجم انبوهی از فارغ التحصیلان این رشته‌ها

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر اینکه راه‌اندازی رشته‌های علوم پزشکی نباید سلیقه‌ای نباشد، گفت: هر تصمیمی در خصوص افزایش ظرفیت رشته‌های علوم پزشکی باید بر اساس برنامه صورت بگیرد و من متاسف هستم برخی از تصمیم سازی ها در کشور ما براساس اطلاعات دقیق نیست.

جشن "800 شکوفه امید رویان" در اراک برگزار شد

جشن 800 شکوفه امیدرویان توسط جهاد دانشگاهی استان مرکزی در اراک برگزار شد.

به صدای مریخ گوش دهید

دو میکروفن تعبیه شده بر روی مریخ‌نورد شش چرخ استقامت ناسا به دانشمندان و مهندسان کمک شایانی در کشف سیاره سرخ می‌کنند.

انتصابات جدید در سازمان امور دانشجویان

رئیس سازمان امور دانشجویان در احکامی جداگانه "سرپرست معاونت بورس و امور دانشجویان خارج"، "سرپرست اداره کل امور دانشجویان غیرایرانی"، "سرپرست اداره کل تربیت بدنی" و "سرپرست دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم " را منصوب کرد.

برگزاری کارگاه کشوری "متاآنالیز شبکه‌ای"

مرکز مطالعات مرور نظام‌مند و متاآنالیز دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با همکاری کاکرین ایران کارگاه کشوری "متاآنالیز شبکه‌ای" را برگزار می‌کند.

ایران رتبه چهارم در انتشار مقالات طب مکمل

بر اساس گزارش تحلیل علم‌سنجی وضعیت انتشار مقالات حوزه طب مکمل و جایگزین در پایگاه اینترنتی معتبر سایمگو (Scimago)، ایران رتبه چهارم جهان را در تولید دانش این حوزه در سال 2020 کسب کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام گفت: همکاری و هم‌افزایی ورزش و جوانان و جهاددانشگاهی استان در ایجاد مرکز نوآوری و شکوفایی جوانان یک الگوی موفق و قابل قبول است.

ابداع یک بالگرد کوچک تمام برقی 8 ملخه!

یک بالگرد کوچک تمام الکتریکی با 7 ملخ در قسمت انتهایی و یک ملخ اصلی در بالای خود، هدایتی کامل را ممکن می‌کند و می‌تواند تا 27 دقیقه پرواز کند.

سرپرست حوزه ریاست معاونت علمی ریاست جمهوری منصوب شد

سرپرست حوزه ریاست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان منصوب شد.