شنبه 22 مرداد 1401

سیاسی خبرگزاری میزان

سیاسی خبرگزاری میزان

جانشین دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی در صفحه خود نوشت: رییس جمهور آمریکا و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 2020، آشکارا از احتمال تقلب در این انتخابات سخن می‌گوید؛ در یک کشور متفرق - و مسلح - مانند رژیم آمریکا، چنین ادعایی می‌تواند منجر به یک جنگ داخلی خونین شود.

امام جمعه سرین با اشاره به پروژه‌های ناتمام در شهرستان سرعین، به پروژه مشارکتی دهکده گردشگری سولان سرعین اشاره کرد و گفت: این پروژه از سال 86 آغاز شده و تاکنون به اتمام نرسیده و غیرفعال است.

رییس سازمان تامین اجتماعی روز یک شنبه 16 شهریور ماه با حضور در کمیسیون بهداشت مجلس در خصوص اقدامات انجام شده سازمان متبوع خود گزارش می‌دهد.

نایب رییس مجلس در واکنش به وضعیت بورس در رشته توییتی نوشت: بنده از شنبه از نزدیک و با جزئیات اتفاقات بازار سرمایه را رصد خواهم کرد و در صورت لزوم به اتفاق همکارانم در مجلس هر اقدام ضروری و لازم را جهت صیانت از سرمایه‌های مردم را انجام خواهیم داد.

نایب رییس کمیسیون اصل 90 مجلس یازدهم جزئیات جدیدی از بررسی پرونده بازار ارز در کمیسیون مطبوعش ارائه کرد.

شهید قدوسی برای احیای فرهنگ ارزشمند اسلامی اهمیت ویژه‌ای قائل بود و به همین جهت اهم فعالیت خود را صرف پایه‌ریزی یک سیستم آموزشی نو و پر ثمر کرد و به موازات فعالیت سیاسی، با همکاری شهید بهشتی اقدام به تأسیس مدرسه حقانی (منتظریه) و مکتب توحید کرد و با اعمال شیوه‌ای نو و کارساز، این دو نهاد آموزشی را الگویی برای سایر مراکز آموزشی و فرهنگی قرار داد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اصلاح بودجه به معنای بودجه عملیاتی است نه بر اساس چانه‌زنی؛ گفت: باید سهم هزینه‌های جاری کاهش یابد و سهم هزینه‌های عمرانی افزوده شود. با دنبال کردن این موضوع دولت از آثار زیانبار کسری بودجه رها خواهد شد.

ملتی که در دلش خورشید امید به آینده و زندگی و لطف و مدد الهی می‌درخشد، هرگز تسلیم و مرعوب نمی‌شود و با این حرفها، از میدان خارج نمی‌گردد. این، خصوصیت اعتقاد به آن معنویت مهدی علیه آلاف التحی والثناء است. عقیده به امام زمان، هم در باطن فرد، هم در حرکت اجتماع و هم در حال و آینده، چنین تأثیر عظیمی دارد. این را باید قدر دانست.

عضو کمیسیون «صنایع و معادن» مجلس با اشاره به تاثیر رهیافت جدید «نظارت میدانی» بهارستان در احیا اعتماد عمومی به خانه ملت گفت: پیرو این سفر‌ها نقاط ضعف دستگاه‌ها شناسایی شده و می‌توان برای آن راه حل پیدا کرد.

سخنگوی شورای نگهبان با انتشار پیامی در فضای مجازی نوشت: با آیت‌الله جنتی تلفنی صحبت کردم الحمدلله حال عمومی ایشان خوب بود.

سخنگوی وزارت امورخارجه به انتشار تصاویر توهین آمیز به پیامبر اسلام (ص) توسط مجله شارلی ابدو واکنش نشان داد.

روابط عمومی شورای نگهبان خبر ابتلای آیت الله جنتی به ویروس کرونا را تکذیب کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی درجریان بازدید از کارخانه سیمان اندیمشک بر بکارگیری نیرو‌های بومی در این واحد تولیدی تاکید کرد.

وزرای امور خارجه ایران و پاکستان در گفت‌وگوی تلفنی که داشتند، به موضوعات مربوط به روابط دوجانبه، کمیسیون مشترک همکاری‌های دوکشور، سازمان همکاری شانگهای، آخرین تحولات در افغانستان و همچنین کشمیر به تبادل نظر پرداختند.

جزوه‌ی بیاناتی «دیدارنگار» ویژه‌ی بیانات رهبر انقلاب در ارتباط تصویری با رؤسا و مدیران آموزش و پرورش منتشر شد.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه در بحث بازگشایی مدارس، حفظ سلامت و همزمان، تداوم روند آموزش دانش آموزان اهمیت بسزایی دارد، اطمینان داد که اجرای دقیق سیاستهای اتخاذ شده برای بازگشایی مدارس، سلامت دانش آموزان را تضمین می‌کند.