جمعه 28 مرداد 1401

اجتماعی خبرگزاری دانا

اجتماعی خبرگزاری دانا

سرپرست فرمانداری سرخس گفت: با حفر چاه در روستای بزنگان این شهرستان، آبرسانی پایدار به 2 هزار و 500 خانوار محقق می‌شود و این اقدام باید هرچه سریع‌تر توسط شرکت آب و فاضلاب انجام شود.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در خصوص حواشی ایجاد شده پیرامون برگزاری مزایده‌های اخیر صحبت‌هایی داشت.

شعرباف در واکنش به استفتاء از مراجع دینی در خصوص شفافیت مدیران شهرداری مشهد گفت: اینکه گفته شده برای نص قانونی صریح از مراجع باید استعلام شود عجیب است و نوعی بهانه‌تراشی محسوب می شود و اصولاً اجتهاد در برابر نص قانون معنا ندارد.

حجت‌الاسلام و المسلمین نجفی با بیان اینکه طیف گسترده ای از جمعیت کلان شهر زاهدان در بافت‌های ناکارآمد و سکونتگاه غیر رسمی زندگی می کنند، گفت: این شهر یکی از کانون های اصلی حاشیه نشینی در کشور است.

شبکه خبری الجزیره از تقویت استقرار سامانه های گنبد آهنین در جنوب سرزمین های اشغالی از بیم شلیک موشک از نوار غزه خبر داد.

کریمی گفت: تشکیل قرارگاه های محله محور با رویکرد بسیج از مهمترین اقدامات در این راستا است که در استان مرکزی بیش از 50 قرارگاه محله محور تشکیل شده و در راستای حل مشکلات مردم و خدمت رسانی با محوریت مساجد و ائمه جماعت و البته حضور فعال خود مردم گام برمی دارد.

محمودی با بیان اینکه نیاز مصرف برق در فصل گرم استان مرکزی 1350مگاوات برآورد شده که نسبت به سال گذشته 5 درصد رشد خواهد داشت، گفت: برای عبور از شرایط اوج مصرف بدون خاموشی، مدیریت مصرف این انرژی حیاتی بسیار ضروری است.

رئیس کانون سردفتران و دفتر یاران استان قم گفت: کانون سردفتران و دفتر یاران استان قم به‌زودی کلینیک‌های مشاوره رایگان حقوق قراردادها و ثبت جهت کمک به شرکت‌های دانش‌بنیان و نخبگان صنعتی و تولیدی استان قم را راه‌اندازی خواهد کرد.

فوق تخصص ریه با بیان اینکه در طول روز روزه داران تردد کمتری در فضاهای باز داشته باشند گفت: استفاده از مایعات و لبنیات در فاصله افطار تا سحر کمک شایانی به حفظ سلامت روزه داران در روزهای آلوده هوا و زمان هجوم ریزگردها می کند.

عبدی گفت: ورود فصل گرما به استان باعث شد مصرف برق 11 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته باشد.

آرش روغنی گفت: اکثر مردم و مسؤولان فکر می‌کنند کرونا در حال اتمام است، در حال که مراجعه کودکان به‌ویژه دانش‌آموزان به مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان در هفته گذشته رشد بسیاری داشته، این افراد علائمی همچون استفراغ، اسهال، سردرد و تب شدید داشتند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: قرارداد اسکوچیچ تا 10 فروردین ماه بوده و پس از آن در نشست روزهای آتی، تمام قراردادها را به شرط ادامه انجام و تمدید می‌کنیم.

سفیر ایران در عراق با حکم وزیر امور خارجه معرفی شد.

سرپرست تیم امید گفت: می خواهیم با بازی مقابل تیمهای برزگسال در بازیهای کشورهای اسلامی ترس امیدها بریزد.

سرمربی تیم فوتبال امید گفت: از سایر رقبا عقب هستیم؛ حریفان در بازی‌های تدارکاتی از ما خیلی جلوترند.

در در دور هفتم مسابقات شطرنج اوپن ریکیاویک شطرنجباز ایرانی به پیروزی رسید.